Nie wystarczy zdobywać mądrości, trzeba jeszcze z niej korzystać

Cyceron
prezentacja

Facebook 

Nasi partnerzy 

godlo bip2

Podsumowanie roku szkolnego 2014/2015

Kolejny rok za nami
        Rok szkolny 2014/2015 powoli dobiega końca. Za kilka dni uczniowie odbiorą świadectwa i wyruszą na upragnione wakacje.  Jaki był dla nas, uczniów i nauczycieli Gimnazjum im. gen. D. Chłapowskiego, ten rok szkolny? Był to czas wytężonej pracy, wielu ważnych wydarzeń, sukcesów, nowych doświadczeń.   Wymieńmy choćby niektóre z nich:
01.09.2014  - rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny i powitaliśmy w naszym gronie nowych uczniów,
03.11.2014  -  gościliśmy w naszej szkole Jego Ekscelencję księdza biskupa Damiana Bryla,
07.11.2014  - wraz z przedstawicielami Wojska Polskiego, radnymi Rady Gminy Lipno, zaproszonymi gośćmi, uczniami i nauczycielami szkół z tereny gminy Lipno obchodziliśmy 96 Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Widowisko słowno –muzyczne „Polacy mają w sobie instynkt wolności” przygotowali na tę okazje uczniowie i nauczyciele naszej szkoły,
24.11.2014  - grupa 52 uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami wzięła udział w uroczystej gali podsumowującej realizację projektu prewencyjnego „ Jestem Kibicem przez duże K”
11.01.2015  -  odbył się 23 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak co roku, aktywnie w jego organizację włączyli się nasi gimnazjaliści, którzy roznosili ulotki, zbierali pieniądze, występowali na scenie,
21.04-23.04 2015 – uczniowie klas trzecich przystąpili do Egzaminu Gimnazjalnego,
28.04.2015  - po raz kolejny zorganizowaliśmy w naszej szkole Drzwi Otwarte. W tym dniu uczniowie szkół podstawowych z terenu gminy Lipno mogli obejrzeć naszą szkołę, poznać nauczycieli, wziąć udział w pokazowych ćwiczeniach laboratoryjnych,
17.06.2015  - uczniowie naszej szkoły rywalizowali w tym dniu w różnych zmaganiach w ramach Dnia Europejczyka i Szkolnego Dnia Sportu,
18.06.2015  - chcąc przybliżyć mieszkańcom gminy Lipno sylwetkę niezwykłego człowieka, Wielkopolanina, patrona naszej szkoły generała Dezyderego Chłapowskiego zorganizowaliśmy w Gminnym Ośrodku Kultury w Lipnie wieczór z patronem - „ W gnieździe Chłapowskich”.

      Uczniowie gimnazjum brali także udział w różnych warsztatach profilaktycznych i programach unijnych. Klasy drugie uczestniczyły w wyjazdowych warsztatach profilaktycznych w Rogoźnie i Zaborówcu. W szkole odbywały się warsztaty prowadzone przez Fundację „Odzew”, prelekcje proekologiczne, lekcja ze strażakiem o niebezpiecznych zatruciach czadem, warsztaty survivalowe zorganizowane we współpracy z Młodzieżowym Centrum Profilaktyki „Alternatywa” w Lesznie czy w końcu warsztaty dotyczące sekstingu. W ramach programu edukacji ekonomicznej grupa uczniów wzięła udział w projekcie „Na własne konto”. Nie zabrakło także wyjazdów do kina i na przedstawienia teatralne, jak również wycieczek dydaktycznych. Odwiedziliśmy w tym roku Warszawę, Wrocław, Turew.

       Uczniowie naszego gimnazjum stratowali oczywiście w różnych konkursach przedmiotowych i zawodach sportowych osiągając bardzo dobre wyniki i zdobywając cenne nagrody.

Ewelina Zajdel - Klara