Nie wystarczy zdobywać mądrości, trzeba jeszcze z niej korzystać

Cyceron
prezentacja

Facebook 

Nasi partnerzy 

godlo bip2

Podsumowanie roku szkolnego 2013/2014

    Koniec roku szkolnego 2013/2014 zbliża się „dużymi krokami”. Już za niespełna miesiąc uczniowie udadzą się na wymarzone wakacje. Jest to więc najlepszy moment, aby jeszcze raz przyjrzeć się temu, co udało się nam przez ten rok osiągnąć, w jakich doniosłych wydarzeniach wzięliśmy udział.
    02.09.2013 -  rozpoczął się kolejny rok szkolny, a do naszego grona przyjęliśmy 71 uczniów klas pierwszych.
    08.11.2013 -  w tym dniu wraz z władzami gminy, przedstawicielami Sił Zbrojnych, nauczycielami i uczniami ze szkół w gminie Lipno obchodziliśmy Święto Niepodległości. Program artystyczny „Lekcja wolności” przygotowali na tę okazję uczniowie i nauczyciele naszej szkoły.
    12.01.2014 – 22 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w którego organizację aktywnie włączyli się wolontariusze z naszej szkoły. Gimnazjaliści roznosili ulotki, zbierali pieniądze do puszek, występowali na scenie.
    21.03.2014 – jubileusz dziesięciolecia Teatru Próby. Z tej okazji odbyła się wyjątkowa uroczystość, w czasie której uczniowie zaprezentowali zebranym niezwykle poruszający spektakl „W sieci”.
    23-25.04.2014 – uczniowie klas trzecich pisali Egzamin Gimnazjalny.
    26.04.2014 – po raz pierwszy w historii szkoły zorganizowaliśmy Drzwi Otwarte. W tym dniu uczniowie szkół podstawowych i ich rodzice mogli zwiedzić naszą szkołę, poznać jej historię, wziąć udział w pokazowych ćwiczeniach laboratoryjnych i wielu innych atrakcjach przygotowanych na tę okazję.
    Poza tym uczniowie naszego gimnazjum od września startowali w różnych konkursach przedmiotowych, osiągając bardzo dobre wyniki i zdobywając cenne nagrody.
    Nie zabrakło także ciekawych wycieczek dydaktycznych. Warszawa, Żabikowo, Poznań, Toruń to tylko niektóre z miejsc odwiedzonych przez nas w tym roku.
    Gimnazjaliści brali też udział w różnych programach profilaktycznych i projektach unijnych. W ramach programu „Trzeci Elementarz czyli Program Siedmiu Kroków” uczniowie klas drugich uczestniczyli w trzydniowych warsztatach profilaktycznych w Zaborówcu. W ramach projektu unijnego „Rozwijamy nasze szanse” grupa 17 uczniów i 3 absolwentów uczestniczyła w 10 cyklicznych spotkaniach przygotowujących ich do zaistnienia na rynku pracy i kształcących umiejętności społeczne. Ukoronowaniem projektu był wyjazd całej grupy do Dąbek. Również dzięki projektowi unijnemu udało się nam uzyskać większą liczbę godzin języka angielskiego w przyszłym roku szkolnym.
Dzięki ciężkiej pracy, zaangażowaniu, energii i kreatywności udało nam się w tym roku osiągnąć dużo. Miejmy nadzieję, ze kolejny będzie równie udany, a nawet lepszy.

Ewelina Zajdel-Klara