Nie wystarczy zdobywać mądrości, trzeba jeszcze z niej korzystać

Cyceron
prezentacja

Facebook 

Nasi partnerzy 

godlo bip2
Rok szkolny 2015/2016

Międzypokoleniowo w gminach

Międzypokoleniowo w gminach_3   Dnia 5 listopada 2015 r. w sali Urzędu Gminy w Lipnie odbyło się uroczyste podsumowanie realizowanego przez uczniów Gimnazjum w Lipnie  projektu edukacyjnego: „Międzypokoleniowo w gminach”. W spotkaniu uczestniczyli: p. Jacek Karmiński – Wójt Gminy Lipno, p. Stanisława Nawrocka – założycielka i długoletnia Prezes Fundacji „Odzew” w Lesznie, p. Joanna Płonka – Dyrektor Gimnazjum im. gen. Dezyderego Chłapowskiego w Lipnie, p. Damian Ziegler – Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Lipnie, Panie: Regina Schwendke, Halina Lentka i Aleksandra Łukasik - członkinie Koła Seniorów w Wyciążkowie oraz troje uczniów naszej szkoły, pod opieką p. Iwony Lorenc –Zimniak.

Iwona Lorenc-Zimniak

 

   W trakcie spotkania p. Stanisława Nawrocka przedstawiła założenia i cele projektu oraz etapy jego realizacji. Zadaniem uczestników projektu było napisanie pracy literackiej, której temat brzmiał: „Ja za 50 lat”. Natomiast Panie - seniorki miały za zadanie opisać swoje wspomnienia z lat dzieciństwa i młodości. Efektem końcowym projektu jest „Biuletyn”, w którym zawarto wszystkie nagrodzone prace. Spośród uczniów naszej szkoły nagrodzono prace: Karoliny Glapiak, Marianny Pomykały oraz Przemysława Kajocha z klasy I c. Wyżej wspomniani uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, a my składamy wszystkim wyróżnionym serdeczne gratulacje i życzymy dalszych sukcesów.
   Projekt „Międzypokoleniowo w gminach” to niezwykle cenna inicjatywa. Jego uczestnicy uczyli się nie tylko współpracy międzypokoleniowej, ale również wrażliwości na potrzeby i pragnienia ludzi w każdym wieku.

Iwona Lorenc -Zimniak