Nie wystarczy zdobywać mądrości, trzeba jeszcze z niej korzystać

Cyceron
prezentacja

Facebook 

Nasi partnerzy 

godlo bip2

Zarażać pasją - Aleksandra Zielińska

Zarażać pasją - Aleksandra Zielińska_1   W naszej szkole jest wielu uczniów i prawie każdy ma jakieś zainteresowania albo pasje. Jedni lubią śpiewać, inni grają na instrumentach lub w piłkę. Nasza koleżanka Aleksandra Zielińska ma bardzo ciekawe hobby – jeździ konno. Jeżeli chcielibyście dowiedzieć się więcej na ten temat, przeczytajcie ten wywiad.

Alicja Pawłowska: Cześć Ola. Jestem bardzo ciekawa, jak się zaczęła się Twoja przygoda z końmi?
Aleksandra Zielińska: Od najmłodszych lat interesowałam się końmi. Jako dziecko chodziłam podziwiać je do sąsiadów. Pewnego dnia rodzice zabrali mnie na tajemniczą wycieczkę. Jak się później okazało, była to wyprawa do pobliskiej stajni. To sprawiło, że stałam się najszczęśliwszym dzieckiem na świecie. Pierwsza jazda okazała się całkiem zabawna. Ledwo mogłam się utrzymać na małym kucyku. Tak właśnie zaczęła się moja przygoda z jeździectwem.

 

Czytaj więcej...

Zarażać pasją - Emilia Bolewicz

Emilia Bolewicz_2   Mamy w naszej szkole wiele uzdolnionych osób. Rozmawiałam już z Martyną  Kajoch, laureatką wielu nagród sportowych. Kolejną uczennicą naszego gimnazjum wyróżniającą się niezwykłymi osiągnięciami jest  Emilia Bolewicz z klasy 3c.


1. Co skłoniło Cię do rozpoczęcia kariery mażoretki?
Zawsze mi się to podobało. Bywając na corocznych odpustach w Górce Duchowej, zafascynowałam się pokazem grupy mażoretek dopełniającym występu orkiestry. Podobny event odbył się także w Klonówcu. Dwa lata temu, zainspirowana  tymi pokazami, postanowiłam spróbować i poprosiłam mamę o zapisanie mnie na zajęcia.

2.  Gdzie i pod czyim okiem trenujesz?
Jestem członkiem zespołu ,,Bryza” Kąkolewo . Moją trenerką jest pani Jagoda Łuczak, a zajęcia odbywają się w Gminnym Ośrodku Kultury w Osiecznej oraz w Zespole Szkół w Kąkolewie ze względu na to, że kiedyś byliśmy dwoma osobnym grupami, a teraz stanowimy jedną.


3. Jak liczna jest Twoja grupa?
Moja grupa liczy ok. 16 osób.

Emilia Bolewicz_1 Emilia Bolewicz_3

 

Czytaj więcej...

Zarażać pasją - Martyna Kajoch

Martyna Kajoch_1   Martyna Kajoch  uczennica klasy II c,  wyróżniona została w ostatnim czasie przez starostę powiatu leszczyńskiego za liczne osiągnięcia sportowe z zakresu JUDO. Trenuje w ,,UKS Junior Lipno”. Znana jest również uczniom jako ubiegłoroczny ,,Prymus Roku” naszego gimnazjum. O tym jak godzi naukę i swoje pasje rozmawiała z Martyną  Katarzyna Kaczmarek.

Co było dla Ciebie impulsem do rozpoczęcia treningów?
To zaczęło się jeszcze w podstawówce. Byłam w drugiej klasie szkoły podstawowej, gdy mój obecny trener - Mariusz Bąkowski wraz ze swoimi wychowankami przyjechali do naszej szkoły z pokazem. Zaprezentowali nam jak trenuje się JUDO, przedstawili pokrótce klub i od razu zaprosili chętnych na treningi.

 

Czytaj więcej...