Nie wystarczy zdobywać mądrości, trzeba jeszcze z niej korzystać

Cyceron
prezentacja

Facebook 

Nasi partnerzy 

godlo bip2

Gra wiejska "Niepodległa" w Lipnie

Gra wiejska    Dnia 8 listopada 2018 r.  nauczyciele  Zespołu Szkół w Lipnie: p. Katarzyna Kobiela, p. Iwona Lorenc –Zimniak i p. Jacek Kaftan zorganizowali grę wiejską pt. „Niepodległa”.

   Do udziału w grze zaproszono po czterech przedstawicieli ze szkół podstawowych w: Goniembicach, Wilkowicach oraz Górce Duchownej wraz z opiekunami: p. Natalią Borowczyk, p. Ewą Kubiak i p. Stefanem Szmatułą. Z Zespołu Szkół w Lipnie udział w grze wzięło ośmioro uczniów pod opieką p. Aleksandry Pazoły i p. Alicji Frąckowiak.
Celem gry było odnalezienie na terenie Lipna miejsc związanych z lokalną historią.
Uczestnicy zostali podzieleni na pięć czteroosobowych zespołów, które pod opieką w/w nauczycieli musiały udać się własnym „szlakiem” do pięciu „punktów kontaktowych”.
W sali historycznej Zespołu Szkół uczestnicy gry musieli odszukać tajemniczą postać, którą okazał się Marszałek Józef Piłsudski. Po wysłuchaniu opowiedzianej przez niego historii życia uczniowie rozwiązywali krzyżówkę tematycznie związaną z w/w twórcą polskiej państwowości. Na boisku „Orlik” na uczniów czekało kolejne zadanie – test sprawnościowy. W trakcie jego realizacji uczniowie musieli wykazać się dużą sprawnością fizyczną. Uzupełnianie treści hymnu państwowego - to zadanie, z którym uczestnicy gry musieli się zmierzyć w kolejnym „punkcie kontaktowym”, obok budynku Kaplicy. Wiele emocji wśród uczniów wywołało zadanie na dworcu w Lipnie Nowym. Najpierw gracze musieli odszukać na parkingu „czarny samochód” ze znakiem lwa, zapukać trzykrotnie w okno i podać hasło: „Powstanie Wielkopolskie”, aby „tajny agent” przekazał im zaszyfrowane hasło. W jego rozwiązaniu pomagała uczniom „Lipieńska Enigma”. Na zakończenie, w sali Remizy Strażackiej w Lipnie, uczniowie rozwiązywali test dotyczący historii gminy Lipno. Każda z grup w dwóch różnych „punktach kontaktowych” odbierała tajemnicze koperty „Top secret”, które musiała dostarczyć organizatorom na podsumowanie gry. Na zakończenie uczestnicy gry z liter, które zawierały tajemnicze koperty, ułożyli hasło: „Niepodległa”. Po podsumowaniu punktacji okazało się, że zwycięzcami została grupa „Powstańcy listopadowi” w składzie Malwina Musielak, Dagmara Mikołajczak, Kacper Kołodziejczyk i Oliwier Kalkowski ze Szkoły Branżowej w Lipnie. Opiekunem grupy była p. Aleksandra Pazoła. Wszyscy uczestnicy gry, z rąk wicedyrektora Zespołu Szkół – p. Małgorzaty Bamburowicz - Węglarskiej, otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrodę rzeczową dla szkoły – grę edukacyjną: „Kocham Cię Polsko”. Zwycięzcy otrzymali dodatkowo nagrodę główną – grę edukacyjną: „Milionerzy”. Każdy z uczestników gry otrzymał ponadto pamiątkową plakietkę i biało – czerwoną opaskę na rękę.
Po zakończeniu części oficjalnej uczestnicy posilili się ciepłą herbatą lub kawą oraz drożdżówkami zakupionymi z funduszu Rady Rodziców.
Organizatorzy serdecznie dziękują p. dyrektor Aldonie Ginter, p. Błażejowi Wątorowi, p. Marlenie Kaczmarek oraz p. Przemysławowi Musielakowi za pomoc w organizacji gry wiejskiej „Niepodległa”.