Nie wystarczy zdobywać mądrości, trzeba jeszcze z niej korzystać

Cyceron
prezentacja

Facebook 

Nasi partnerzy 

godlo bip2

Ratujemy i uczymy ratować

Ratujemy i uczymy ratować 2017_20   16 października 2017 r. był dniem szczególnym dla uczniów, nauczycieli i pracowników Branżowej Szkoły I Stopnia im. Gen. Dezyderego Chłapowskiego w Lipnie. Przyłączyliśmy się bowiem do ogólnopolskiej akcji "Cała Polska uczy ratować". W akcji  pod hasłem "Ratujemy i uczymy ratować" organizowanej przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy w ramach Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca udział wzięło w naszej szkole 210 osób.

 

   Tego dnia  na sali gimnastycznej  zebrali się wszyscy nauczyciele, uczniowie, pracownicy szkoły oraz  zaproszeni goście: Wójt gminy Lipno pan Jacek Karmiński, Przewodniczący Rady Gminy Lipno pan Andrzej Michalski, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Lipnie pan Damian Ziegler, Komendant Gminny OSP Lipno p. Przemysław Musielak, Prezes OSP Lipno p. Grzegorz Mały oraz druh Andrzej Wieczorek, druh Zenon Karwatka, druh Dawid Kasprzyk oraz  przedstawiciel miejscowej policji pan Robert Konieczny. Gościnnie w akcji wzięli udział uczniowie Szkoły Podstawowej w Lipnie oraz Szkoły Podstawowej w Goniembicach, a także najstarsze przedszkolaki z Przedszkola w Lipnie wraz z opiekunami.
Pani dyrektor Joanna Płonka powitała wszystkich zgromadzonych na sali gimnastycznej, a następnie Koordynator Ratownictwa Medycznego Państwowej Straży Pożarnej w Lesznie p. Szymon Sieracki omówił zasady udzielania pierwszej pomocy i przeprowadzania resuscytacji krążeniowo – oddechowej. Od godziny 12.00 przez 30 minut na dwunastu fantomach równocześnie prowadziliśmy akcję resuscytacyjno – oddechową. To niecodzienne wydarzenie dzięki zaangażowaniu wszystkich zebranych zakończyło się sukcesem i pokazało, jak ważna jest umiejętność udzielania pierwszej pomocy.
  Serdecznie dziękujemy paniom dyrektor Szkoły Podstawowej w Lipnie oraz Szkoły Podstawowej  w Goniembicach za wypożyczenie fantomów, p. Szymonowi Sierackiemu za nadzorowanie akcji oraz wszystkim tym, którzy aktywnie włączyli się do tego przedsięwzięcia.