Nie wystarczy zdobywać mądrości, trzeba jeszcze z niej korzystać

Cyceron
prezentacja

Facebook 

Nasi partnerzy 

godlo bip2

Zaproszenie

BIP

FESTYN SZKOLNY

LIST MARSZAŁKA WOJ. WIELKOPOLSKIEGO

KLAUZULA INFORMACYJNA

INFORMACJA DLA RODZICÓW

INFORMACJA DYREKTORA SZKOŁY

Świętujemy Dzień Kobiet

Świętowalismy Dzień Kobiet_9   8 marca to doskonały dzień, aby podziękować wszystkim paniom za pomoc, życzliwość, uśmiech, czyli po prostu za obecność. Uczniowie Zespołu Szkół tłumnie zgromadzili się na sali gimnastycznej, gdzie przedstawiciel płci męskiej - Jakub Jankowski, złożył wszystkim paniom i dziewczynom życzenia z okazji ich święta. Wszystkie damy zostały obdarowane  pysznymi cukierkami. Rozstrzygnięto również konkurs „Wspomnień czar”, który wywoływał wiele emocji i dyskusji. Cała zabawa polegała na rozpoznaniu  pań  uczących w szkole na zdjęciach z ich dzieciństwa. Zwycięzcami zostali: Maria i Jan Grobelni oraz Daria i Marcin Rychlikowie. Poprawnych odpowiedzi udzieliła także pani Monika Jankowska. Pomysłodawczynią konkursu była pani Sabina Wagner. Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Czytaj więcej...

Słodka pomoc

Akcja charytatywna    28 lutego czas w naszej szkole  mijał „słodko”, nie tylko z okazji tłustego czwartku, ale przede wszystkim akcji charytatywnej „Pączki do rączki”, do której przyłączyliśmy się już po raz drugi. Tego wyjątkowego dnia można było zjeść pysznego pączka i jednocześnie pomóc dzieciom, które bardzo tego potrzebują. W tym roku pieniążki zebrane podczas akcji zostaną przekazane na leczenie i rehabilitację Matyldy, Damiana i Mikołaja.

Czytaj więcej...

Turniej Piłki Siatkowej Kobiet

   TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ KOBIET

O PUCHAR DYREKTORA ZESPOŁU SZKÓŁ

W LIPNIE

LIPNO 2019

 

 

 

 1. Organizatorzy: Samorząd Uczniowski Gimnazjum w Lipnie

 2. Cel zawodów: Integracja społeczności szkolnej. Popularyzacja aktywnego spędzania

czasu wolnego.

 1. Miejsce gry: Sala gimnastyczna przy szkole w Lipnie

 2. Termin zawodów: 09.03.2019r., godz. 1000.

 3. Uczestnictwo: Turniej otwarty dla wszystkich pań.

 4. Zgłoszenia: Do 02.03.2018r. pocztą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. (skład drużyny 6-8 osób i jej nazwa)

 5. System gry: W zależności od liczby zgłoszonych drużyn.

 6. Nagrody: Dla najlepszych zespołów puchary.

 7. Uwagi końcowe: Organizator zastrzega sobie prawo do ewentualnych zmian w regulaminie.
  Informacje pod numerem tel. – 655340765,655340259

Graliśmy razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

Turniej Piłki Siatkowej o Puchara Wójta Gminy Lipno_7   12 stycznia 2019 r. już po raz kolejny  odbył się w naszej szkole Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Wójta Gminy Lipno zorganizowany w ramach 27 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wzięło w nim udział 12 drużyn, które zostały podzielone na 3 grupy po 4 zespoły. Po kilku godzinach zmagań najlepsi okazali się zawodnicy UNII WYCIĄŻKOWO, drugie miejsce zajęła drużyna OSIECZNA TEAM, a na trzecim stopniu podium uplasowali się NIEPOKONANI.

 W  turnieju zagrali również uczniowie klas gimnazjalnych z naszej szkoły.

    13 stycznia odbył się 27 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Od wielu lat uczniowie naszej szkoły angażują  się w zbiórkę pieniędzy  w ramach akcji przygotowanej przez Jurka Owsiaka i jego sztab. W tym roku graliśmy dla „dzieci małych i bez focha” - na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Jak co roku uczniowie Zespołu Szkół w Lipnie nie zawiedli. Na ulicach można było zobaczyć wolontariuszy z puszkami, a w Gminnym Ośrodku Kultury odbyły się występy oraz licytacje. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli tę niezwykłą akcję.

Czytaj więcej...

"Hej ludzie, idą święta..."

   21 grudnia w Zespole Szkół w Lipnie panowała miła i świąteczna atmosfera. W klasach uczniowie wraz z wychowawcami przygotowali wigilie klasowe, podczas których łamali się opłatkiem, składali sobie życzenia, rozdawali upominki i wspólnie śpiewali kolędy.
Odbyła się również wigilia szkolna dla wszystkich uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły oraz zaproszonych gości. W tym roku uczniowie zaprezentowali świąteczne zwyczaje z różnych krajów świata. W ten sposób odwiedziliśmy Polskę, Niemcy, Stany Zjednoczone, Włochy, Rosję oraz Wielką Brytanię. Miłym przerywnikiem było wspólne kolędowanie w różnych językach. Część artystyczną przygotowali uczniowie klas I – III, IV- VIII oraz młodzież z gimnazjum pod opieką pani Kingi Stachowiak, Katarzyny Frach, Natalii Ornoch, Weroniki Adamiak oraz pana Sławomira Cugiera.
Świąteczne życzenia złożyła wszystkim także pani dyrektor Aldona Ginter.

Czytaj więcej...

Świąteczne kolędowanie

Świąteczna wizyta w    W grudniowy wtorek (11.12.) uczniowie działający w Szkolnym Wolontariacie pod opieką pani Iwony Lorenc – Zimniak i pani Alicji Nosek wybrali się do Domu Pielęgnacyjno – Opiekuńczego „Senior” w Mórkowie. Podczas spotkania wspólnie śpiewaliśmy kolędy. Młodzież obdarowała mieszkańców Domu własnoręcznie wykonanymi kartkami i ozdobami świątecznymi. Razem jedliśmy też domowe wypieki. Najwięcej wzruszających i ciepłych chwil było podczas wspólnych rozmów. Uczniowie w małych grupkach rozmawiali z mieszkańcami Domu „Senior”.  Zostaliśmy tam bardzo ciepło przyjęci. Zdecydowaliśmy, że oprócz tradycyjnych spotkań świątecznych spróbujemy nawiązać bliższą współpracę i częściej spotykać się z „przybranymi babciami i dziadkami”. Czas płynął szybko w miłej atmosferze. Po powrocie wspominaliśmy pobyt u seniorów i już planowaliśmy kolejne wizyty.

Posłuchaj, dotknij, zapamiętaj, że jesteś Wielkopolaninem

Posłuchaj, dotknij, zapamiętaj, że jesteś Wielkopolaninem_15   11 grudnia 2018 r. odwiedziła naszą szkołę Ostrowska Grupa Rekonstrukcji Historycznej. Goście przeprowadzili dla nas lekcję pt. „Posłuchaj, dotknij, zapamiętaj, że jesteś Wielkopolaninem”, w czasie której przedstawili nam, jak przebiegało powstanie wielkopolskie, zwłaszcza w naszym regionie, kto nim dowodził, kto walczył, jakie mundury nosili powstańcy. Lekcja była bardzo ciekawa, a my zdobyliśmy dodatkową wiedzę, na temat historii naszej „małej ojczyzny”.
Serdeczne podziękowania składamy panu Markowi Jankowskiemu, który był inicjatorem i współorganizatorem tego wydarzenia.

Czytaj więcej...

Piernikowe szaleństwo

Pieczenie pierników z przedszkolakami_10   Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia gimnazjalistki wraz z panią Anną Markiewicz zorganizowały pieczenie pierniczków. Zagościła u nas grupa I z Przedszkola Lipnie z wychowawczynią panią Justyną Dawidziak i panią Kamilą Bosy. Wspólną pracę rozpoczęliśmy od umycia rąk. Robiliśmy i wałkowaliśmy ciasto, wycinaliśmy różne kształty, piekliśmy, dekorowaliśmy kolorowymi posypkami i lukrami. Zabawa była „pyszna”.  Wesołych Świąt!

Czytaj więcej...

Razem na święta

 

Witaj święty Mikołaju

   Mikołajki 2018_49Piernikowe ludziki, występy artystyczne, świąteczny kiermasz, dekorowanie pierników, konkurs na najdłuższy łańcuch choinkowy, wykonywanie ozdób i ekologicznej choinki, loteria fantowa, ale przede wszystkim spotkanie ze świętym Mikołajem to atrakcje, które czekały na dzieci podczas mikołajek  zorganizowanych w Gminnym Ośrodku Kultury przez nauczycieli i Radę Rodziców Zespołu Szkół w Lipnie. Wspaniałą zabawę dodatkowo osłodziły ciasta i desery przygotowane na   tę specjalną okazję przez rodziców i nauczycieli. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli nasze przedsięwzięcie.

Czytaj więcej...

Próbne egzaminy gimnazjalne za nami

Próbne egzaminy gimnazjlane 2018_6   Od 4 – 6 grudnia odbywały się w naszej szkole próbne egzaminy gimnazjalne dla klas III przygotowane przez wydawnictwo OPERON. Gimnazjaliści zapoznali się z procedurami i przebiegiem egzaminu, który będą pisali w kwietniu 2019 roku, a także mogli sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności.

Czytaj więcej...

Gminny Konkurs Recytatorsko – Plastyczny „ Niepodległa” rozstrzygnięty

Gminny Konkurs Recytatorsko -Plastyczny    Rok 2018 jest dla nas Polaków rokiem szczególnym, bowiem 11 listopada świętowaliśmy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W obchody tego wyjątkowego święta włączyły się miliony naszych rodaków: organizowano uroczystości, gry patriotyczne, wspólnie śpiewano hymn, uczestniczono w marszach i brano udział w różnych konkursach. Te działania kontynuowali uczestnicy Gminnego Konkursu Recytatorsko - Plastycznego „Niepodległa”, który odbył się w naszej szkole 30 listopada. Uczniowie ze szkół z Lipna, Goniembic, Wilkowic i Górki Duchownej rywalizowali w dwóch kategoriach: klas IV – VI oraz VII – VIII SP i  III Gim. Tego dnia mogliśmy  wysłuchać pięknych patriotycznych wierszy oraz podziwiać prace uczniów na temat niepodległości naszej ojczyzny.

Czytaj więcej...

MIKOŁAJKI 2018