Nie wystarczy zdobywać mądrości, trzeba jeszcze z niej korzystać

Cyceron
prezentacja

Facebook 

Nasi partnerzy 

godlo bip2

Witaj święty Mikołaju

   Mikołajki 2018_49Piernikowe ludziki, występy artystyczne, świąteczny kiermasz, dekorowanie pierników, konkurs na najdłuższy łańcuch choinkowy, wykonywanie ozdób i ekologicznej choinki, loteria fantowa, ale przede wszystkim spotkanie ze świętym Mikołajem to atrakcje, które czekały na dzieci podczas mikołajek  zorganizowanych w Gminnym Ośrodku Kultury przez nauczycieli i Radę Rodziców Zespołu Szkół w Lipnie. Wspaniałą zabawę dodatkowo osłodziły ciasta i desery przygotowane na   tę specjalną okazję przez rodziców i nauczycieli. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli nasze przedsięwzięcie.

Czytaj więcej...

Próbne egzaminy gimnazjalne za nami

Próbne egzaminy gimnazjlane 2018_6   Od 4 – 6 grudnia odbywały się w naszej szkole próbne egzaminy gimnazjalne dla klas III przygotowane przez wydawnictwo OPERON. Gimnazjaliści zapoznali się z procedurami i przebiegiem egzaminu, który będą pisali w kwietniu 2019 roku, a także mogli sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności.

Czytaj więcej...

Gminny Konkurs Recytatorsko – Plastyczny „ Niepodległa” rozstrzygnięty

Gminny Konkurs Recytatorsko -Plastyczny    Rok 2018 jest dla nas Polaków rokiem szczególnym, bowiem 11 listopada świętowaliśmy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W obchody tego wyjątkowego święta włączyły się miliony naszych rodaków: organizowano uroczystości, gry patriotyczne, wspólnie śpiewano hymn, uczestniczono w marszach i brano udział w różnych konkursach. Te działania kontynuowali uczestnicy Gminnego Konkursu Recytatorsko - Plastycznego „Niepodległa”, który odbył się w naszej szkole 30 listopada. Uczniowie ze szkół z Lipna, Goniembic, Wilkowic i Górki Duchownej rywalizowali w dwóch kategoriach: klas IV – VI oraz VII – VIII SP i  III Gim. Tego dnia mogliśmy  wysłuchać pięknych patriotycznych wierszy oraz podziwiać prace uczniów na temat niepodległości naszej ojczyzny.

Czytaj więcej...

MIKOŁAJKI 2018

Gra wiejska "Niepodległa" w Lipnie

Gra wiejska    Dnia 8 listopada 2018 r.  nauczyciele  Zespołu Szkół w Lipnie: p. Katarzyna Kobiela, p. Iwona Lorenc –Zimniak i p. Jacek Kaftan zorganizowali grę wiejską pt. „Niepodległa”.

Czytaj więcej...

Niepodległa

Obchody 100- lecia odzyskania przez Polskę niepodległości_18   11 listopada 2018 r. to data wyjątkowa, bo tego dnia świętowaliśmy 100- lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.  W obchody tego niezwykłego wydarzenia włączyli się również uczniowie, nauczyciele i pracownicy Zespołu Szkół w Lipnie.

Czytaj więcej...

Wizyta biskupa

Spotkanie z biskupem_15   23 października odwiedził naszą szkołę ksiądz biskup Zdzisław Fortuniak. Jego wizyta odbyła się przy okazji kanonicznej wizytacji parafii w Mórkowie.  Spotkanie z uczniami klas VI, VIII i III gimnazjum rozpoczęło się od krótkiego programu poetyckiego, którego tematem przewodnim była postać św. Jana Pawła II. Właśnie do życia i spuścizny papieża Polaka nawiązał w swoim wystąpieniu ksiądz biskup. Podzielił się również swoimi wspomnieniami związanymi z postacią Karola Wojtyły.  Na zakończenie uczniowie podziękowali księdzu biskupowi  za wizytę i wręczyli kwiaty.

Czytaj więcej...

Cała Polska Uczy Ratować

Cała Polska Uczy Ratować_1   16 października nasza szkoła po raz kolejny przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji „Cała Polska Uczy Ratować” organizowanej przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.  Od godz. 12.00 przez trzydzieści minut na 12 fantomach równocześnie  prowadziliśmy resuscytację krążeniowo - oddechową. Wspierali nas podczas tego wydarzenia strażacy z OSP Lipno oraz Koordynator Ratownictwa Medycznego Państwowej Straży Pożarnej w Lesznie p. Szymon Sieracki. Dzięki takim akcjom możemy promować naukę pierwszej pomocy oraz pokazywać, jak ważna jest umiejętność ratowania życia.  Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie akcji i wszystkim biorącym w niej udział.

Czytaj więcej...

Kocham Cię Szkoło!

Kocham Cię Szkoło! - Dzień Edukacji Narodowej_8   15 października obchodziliśmy w naszej szkole Święto Edukacji Narodowej. Z tej okazji, na uroczystej akademii, pani dyrektor Aldona Ginter złożyła życzenia wszystkim nauczycielom, pracownikom i uczniom. Słowa podziękowania do nauczycieli i pracowników szkoły skierował także wójt Gminy Lipno pan Jacek Karmiński.  Natomiast przedstawiciele uczniów oraz nauczycieli i pracowników szkoły wzięli udział w grze „Kocham Cię Szkoło”, w której musieli się wykazać wiedzą na temat naszej szkoły.  Po zaciętej i wyrównanej rywalizacji lepsi okazali się uczniowie, za co zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

Czytaj więcej...

Samorząd wybrany

Samorząd wybrany_2   Gimnazjaliści z Zespołu Szkół w Lipnie spośród pięciu kandydatów wybrali swoich przedstawicieli do Samorządu Uczniowskiego. W tym roku społeczność gimnazjalną będą reprezentować: Małgorzata Glapiak jako przewodnicząca, Natalia Konieczna – zastępca przewodniczącej oraz Jagoda Nguyen Van na stanowisku skarbnika. Opiekunem samorządu został pan Michał Górski.

Czytaj więcej...

Spotkanie z Anną Marią Wesołowską

 Spotkanie z Anną Marią Wesołowską_17   26 września naszą szkołę odwiedziła pani sędzia Anna Maria Wesołowska, która spotkała się z młodzieżą i poprowadziła wykład na temat współczesnych zagrożeń, z którymi mogą zetknąć się młodzi ludzie. Mówiła między innymi o używkach, Internecie, zbyt wczesnej inicjacji seksualnej. Przykłady z jej praktyki zawodowej miały lepiej zobrazować poruszane tematy. Poznaliśmy konsekwencje czasami z pozoru banalnych przewinień, które mogą zakończyć się w sądzie. Mogliśmy również zadać pytania, wykonać zdjęcie oraz poprosić o autograf. Na koniec przedstawiciele podziękowali w imieniu całej społeczności szkolnej za interesujący wykład, który z pewnością wpłynie na nasze postępowanie w życiu codziennym.
Spotkanie z sędzią Anną Marią Wesołowską odbyło się ramach I Gminnego Spotkania Specjalistycznego pt. „Dzieci i rodzice – wspólna przygoda”. Sędzia Anna Maria Wesołowska na temat dziecka w rodzinie rozmawiała również z nauczycielami, rodzicami i mieszkańcami naszej gminy. Na koniec wykład o tym, jak rozmawiać z dzieckiem wygłosił pan Tomasz Świtek.

Czytaj więcej...

POŻEGNANIE LATA

Wracamy do szkoły

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019_1   Dnia 3 września 2018 r.  odbyła się w naszej szkole uroczysta inauguracja nowego roku szkolnego.  Po wprowadzeniu sztandarów szkoły  i odśpiewaniu hymnu narodowego uczniowie prowadzący uroczystość przypomnieli wszystkim o wydarzeniach z 1 września 1939 roku.  W tym pamiętnym dniu -  wybuchu II  wojny światowej dzieci  zamiast szkolnego dzwonka usłyszały wybuchy bomb. Następnie głos zabrała pani dyrektor Aldona Ginter. Przywitała ona uczniów w nowym roku szkolnym oraz życzyła licznych sukcesów w nauce. Po krótkiej części artystycznej oraz  przedstawieniu społeczności szkolnej uczniów klas pierwszych wszyscy rozeszli się do sal, aby spotkać się z wychowawcami i zapoznać się z nowym planem lekcji. Przed nami kolejny rok szkolny pełen wytężonej pracy.

Czytaj więcej...

Wakacje czas zacząć

Wakacje czas zacząć - zakońcxzenie roku szkolnego 2017/2018_47   Dnia 22.06.2018 zakończyliśmy rok szkolny 2017/2018. W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście, nauczyciele, pracownicy niepedagogiczni oraz rodzice i uczniowie. Zakończenie roku to moment, w którym możemy podsumować całoroczną pracę i nagrodzić tych, którzy uzyskali wysokie wyniki w nauce, a swoim zachowaniem dawali przykład innym.

Czytaj więcej...

Chemiczny sukces Kamila

Chemiczny sukces Kamila_1   6 czerwca w Zespole Szkół nr 2 w Lesznie odbyła  się VIII edycja Konkursu Chemicznego Miasta Leszna i Rejonu Leszczyńskiego. Wzięło w nim udział   68 uczniów. Naszą szkołę reprezentowali  Marta Majorczyk z kl.2a oraz Kamil Kubiak z klasy 3b.

Czytaj więcej...

Dzień Europejczyka

Dzień Europejczyka_11   13 czerwca klasy gimnazjalne Zespołu Szkół w Lipnie wzięły udział w Dniu Europejczyka zorganizowanym przez panie: Ilonę Zielińską, Iwonę Lorenc – Zimniak i Katarzynę Kobielę. W ramach konkursów odbywających się podczas Dnia Europejczyka uczniowie mieli za zadanie przygotować w klasach gazetkę na temat Unii Europejskiej, a także zaprezentować na scenie piosenkę polską i zagraniczną oraz zaprojektowaną przez siebie maskotkę narodową Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej. Rywalizację wygrała klasa II a, drugie miejsce zajęła klasa II b, a trzecie klasa III b. Na koniec uczniowie zatańczyli wspólnie "Belgijkę".

Czytaj więcej...

W podskokach do lata

W podskokach do lata - Festyn Rodzinny_22   W sobotnie popołudnie 9 czerwca rodzice, nauczyciele, pracownicy i uczniowie Zespołu Szkół w Lipnie zorganizowali Festyn Rodzinny. Występy taneczne, wokalne i teatralne uczniów, pokazy wojskowe i strażackie, paintball laserowy, turniej rodzinny, konkurencje sportowe, karaoke, kiermasz rękodzieła, malowanie tatuaży, kolorowe warkoczyki, akcja booksrossing – "uwalnianie książek", wystawa kolekcji czy loteria fantowa to tylko niektóre z atrakcji czekających na wszystkich, którzy tego dnia odwiedzili boisko przy Zespole Szkół w Lipnie. Czas uprzyjemniały również pyszne smakołyki i piękna pogoda. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie tego wyjątkowego wydarzenia.

Czytaj więcej...

"Kto czyta książki, żyje podwójnie"

Dzień Książki_14   "Kto czyta książki, żyje podwójnie" – te słowa Umberto Eco stały się mottem Dnia Książki zorganizowanego przez gimnazjalistów w ramach projektu edukacyjnego.  W tym dniu w szkolnej bibliotece można było wziąć udział w konkursach sprawdzających znajomość treści lektur szkolnych. Wszyscy, którzy poprawnie odpowiedzieli na pytania, otrzymali "słodką nagrodę".

Czytaj więcej...

Śladami Zbigniewa Herberta

Gminny Konkurs    Rok 2018 został ogłoszony przez Sejm Rzeczpospolitej Polski rokiem Zbigniewa Herberta. W lipcu będziemy obchodzić 20 rocznicę śmierci tego wybitnego poety. Pamięć o nim uczcili również uczniowie szkół z terenu gminy Lipno, którzy wzięli udział w Gminnym Konkursie "Śladami Zbigniewa Herberta"  zorganizowanym przez panią  Annę Markiewicz i panią  Ewelinę Zajdel -Klarę z Zespołu Szkół w Lipnie. Uczniowie, którzy zwyciężyli w etapie szkolnym, spotkali się 29 maja 2018 r w bibliotece Zespołu Szkół w Lipnie, aby wziąć udział w rozgrywce finałowej. Konkurs składał się z części recytatorskiej i plastycznej.

Czytaj więcej...

Zapraszamy na festyn