Nie wystarczy zdobywać mądrości, trzeba jeszcze z niej korzystać

Cyceron
prezentacja

Facebook 

Nasi partnerzy 

godlo bip2

Podzielili się krwią

I Gminna Akcja Oddawania Krwi, Dzień zdrowia_10   Krew to najcenniejszy dar, który możemy przekazać drugiemu człowiekowi. 27 listopada 2017 roku mogli to zrobić wszyscy, którzy przyłączyli się do I Gminnej Akcji Oddawania Krwi zorganizowanej przez Branżową Szkołę I Stopnia w Lipnie we współpracy z Ochotniczą Strażą Pożarną w Lipnie. W tym niezwykłym wydarzeniu udział wzięli m.in.: wójt gminy Lipno p. Jacek Karmiński,  dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Lipnie p. Damian Ziegler, pracownicy instytucji gminnych, mieszkańcy gminy Lipno oraz nauczyciele Branżowej Szkoły I Stopnia w Lipnie, którzy w tym dniu postanowili oddać swoją krew potrzebującym.

 

   W szkole obchodzony był równocześnie Dzień Zdrowia. Uczniowie wykonywali plakaty i gazetki na temat zdrowego stylu życia, przygotowywali smaczne potrawy z owoców, warzyw i innych produktów, dzielili się przepisami, a nawet mierzyli ciśnienie i obliczali wskaźnik BMI. Brali również udział w konkursach dotyczących zdrowego odżywiania i zdrowia psychicznego. Na korytarzach można było spotkać uczniów przebranych za różne warzywa. Cennym doświadczeniem i źródłem wiedzy były prowadzone w tym dniu warsztaty i prelekcje: na temat zdrowego odżywiania z dietetykiem p. Anną Górczak, o używkach i ich wpływie na nasze życie z pracownikiem Sanepidu p. Ireną Ambroży oraz profilaktyce zdrowia z pielęgniarką p. Wiolettą Kowalczyk. Uczniowie nie zapomnieli również o zajęciach sportowych, tak ważnych dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Chłopcy rozgrywali mecze piłki nożnej, a dziewczęta wzięły udział w zajęciach aerobiku prowadzonych przez p. Lidię Janowicz.
   Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do I Gminnej Akcji Oddawania Krwi, a także uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły, którzy pomogli w zorganizowaniu tego wyjątkowego dnia.