Nie wystarczy zdobywać mądrości, trzeba jeszcze z niej korzystać

Cyceron
prezentacja

Facebook 

Nasi partnerzy 

godlo bip2

Pączki do rączki

Akcja charytatywna    W tłusty czwartek Zespół Szkół w Lipnie przystąpił do akcji charytatywnej „Pączki do rączki”, którą zorganizowały Szkoła Podstawowa nr 5 oraz Szkoła Podstawowa nr 9 . Dochód z akcji przeznaczony zostanie na pomoc dla chorej na nowotwór kości Julki i Huberta, u którego stwierdzono miopatię miotubularną. Szkoła zamówiła 400 pysznych pączków, dzięki którym  wspomogliśmy podopiecznych akcji. Wszystkim, którzy przystąpili do tego wydarzenia dziękujemy za okazane serce.

Czytaj więcej...

Opatrunek na Ratunek

Akcja    Gimnazjaliści z Zespołu Szkół w Lipnie już po raz drugi przyłączyli się do akcji "Opatrunek na Ratunek" organizowanej przez Fundację Pomocy Humanitarnej "Redemptoris Missio". Uczniowie zbierali bandaże, gazy, plastry, igły, strzykawki, rękawiczki jednorazowe i inne materiały opatrunkowe, które zostaną przekazane szpitalom misyjnym w Afryce. Składamy podziękowania wszystkim, którzy wzięli udział w zbiórce i zachęcamy do kolejnych działań wolontarystycznych.

26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

26. Finał WOŚP_6   14 stycznia 2018 roku odbył się 26 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku celem akcji było pozyskanie środków "dla wyrównywania szans w leczeniu noworodków". Podobnie jak w latach ubiegłych nie zabrakło w tym dniu na ulicach naszej gminy wolontariuszy z Zespołu Szkół w Lipnie, którzy aktywnie włączyli się w przeprowadzenie akcji i wydarzeń towarzyszących. Uczniowie roznosili ulotki, zbierali pieniążki do puszek, pomagali w organizacji Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Lipno, a także występowali na scenie Gminnego Ośrodka Kultury w Lipnie. Dziękujemy wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły, którzy zaangażowali się w to niezwykłe wydarzenie.

Czytaj więcej...

Świąteczna wizyta w Domu Seniora

Świateczna wizyta uczniów w Domu Seniora w Mórkowie_5   Tuż przed świętami Bożego Narodzenia gimnazjaliści należący do Szkolnego Koła PCK  wraz z panią Anną  Markiewicz i panią Justyną Dawidziak odwiedzili Dom Seniora w Mórkowie. Oprócz mnóstwa ciepłych i serdecznych życzeń każdy podopieczny otrzymał przygotowaną wcześniej małą choinkę lub aniołka. W tej świątecznej atmosferze wspólnie z pracownikami i podopiecznymi zaśpiewaliśmy także kilka kolęd oraz porozmawialiśmy o zwyczajach świątecznych. Na zakończenie naszej wizyty, w ramach podziękowania, młodzież otrzymała słodki poczęstunek.

Czytaj więcej...

Pomoc dla Maksa

Z pomocą dla Maksa_2   W dniach od 21.11.2017  do 01.12.2017 r. w naszej szkole odbyła się akcja charytatywna, podczas której sprzedawano wypieki  przygotowane przez uczniów, a także nauczycieli.  Zbiórkę przeprowadziły uczennice klasy 3a. Zebrane fundusze zostały przekazane na konto Fundacji Spełnionych Marzeń dla Maksymiliana Kopydłowskiego zmagającego się z nowotworem. Dziękujemy wszystkim za włączenie się  do akcji i dołączamy się do prośby rodziców Maksa.

Czytaj więcej...

Podzielili się krwią

I Gminna Akcja Oddawania Krwi, Dzień zdrowia_10   Krew to najcenniejszy dar, który możemy przekazać drugiemu człowiekowi. 27 listopada 2017 roku mogli to zrobić wszyscy, którzy przyłączyli się do I Gminnej Akcji Oddawania Krwi zorganizowanej przez Branżową Szkołę I Stopnia w Lipnie we współpracy z Ochotniczą Strażą Pożarną w Lipnie. W tym niezwykłym wydarzeniu udział wzięli m.in.: wójt gminy Lipno p. Jacek Karmiński,  dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Lipnie p. Damian Ziegler, pracownicy instytucji gminnych, mieszkańcy gminy Lipno oraz nauczyciele Branżowej Szkoły I Stopnia w Lipnie, którzy w tym dniu postanowili oddać swoją krew potrzebującym.

Czytaj więcej...

Zbieraliśmy pasty i szczoteczki

Akcja    W dniach 28 września do 13 października w naszej szkole została przeprowadzona akcja charytatywna „Kup Pan szczotkę”, którą już po raz kolejny zorganizowała Fundacja Redemptoris Missio. Zbieraliśmy pasty i szczoteczki do zębów dla afrykańskich dzieci chodzących do misyjnych szkół i przedszkoli. Szorowanie zębów na przerwach w tamtejszych szkołach jest wielką radością i dumą. Dlatego wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji i zadbali o piękny i zdrowy uśmiech tych dzieci, serdecznie dziękujemy!

Czytaj więcej...

Sprzedawaliśmy jabłuszka

Akcja charytatywna    Gimnazjaliści z Lipna już po raz kolejny przyłączyli się do akcji charytatywnej „Jabłuszko” organizowanej przez Szkołę Podstawową nr 5 oraz Szkołę Podstawową nr 9 w Lesznie. Od 11 października uczniowie klasy II c sprzedawali piękne jabłka wśród społeczności szkolnej oraz pracowników Urzędu Gminy Lipno. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na pomoc chorym dzieciom z Fundacji „Zdążyć z pomocą”. Honorowy patronat nad akcją objął także Wójt Gminy Lipno p. Jacek Karmiński.
Wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji,  serdecznie dziękujemy.

Czytaj więcej...

Nakrętki dla Zuzi

Zbieraliśmy nakrętki dla Zuzi_8   W czwartek 25 maja  Gimnazjum w Lipnie odwiedziła Zuzia Biała z rodzicami, dla której przez cały rok szkolny zbieramy nakrętki.  Dzięki nim rodzice dziewczynki mogą zakupić sprzęt ułatwiający jej funkcjonowanie. Zuzia zwiedziła naszą szkołę, a jej rodzice odebrali kilkanaście worków nakrętek.  Samorząd Uczniowski wręczył jej drobny upominek ufundowany przez Radę Rodziców.  Wszystkim, który pamiętają, aby odkładać nakrętki i przynoszą je do szkoły, serdecznie dziękujemy. Do podziękowań dołączają się także rodzice Zuzi. Zachęcamy wszystkich, aby  nadal zbierali nakrętki, mimo zbliżających się wakacji!

Czytaj więcej...

Świątecznie w Domu Pielęgnacyjno-Opiekuńczym „SENIOR” w Mórkowie

Świątecznie w Domu Seniora w Mórkowie_9   Uczniowie ze Szkolnego Koła PCK i wolontariusze szkolni pod opieką pani Iwony Lorenc – Zimniak i pani Alicji Nosek uczestniczyli w świątecznym spotkaniu z seniorami w Mórkowie.  Przed wyjazdem gimnazjaliści przygotowali wiele kart z życzeniami wielkanocnymi oraz duże karty z rysunkami świątecznymi, które pomalowali farbami wspólnie z mieszkańcami.

 

Czytaj więcej...

Wielkanocna zbiórka słodyczy zakończona

Wielkanocna zbiórka słodyczy w gimnazjum_2   Przed świętami Wielkiej Nocy w Gimnazjum im. gen. Dezyderego Chłapowskiego w Lipnie zorganizowano wielkanocną zbiórkę słodyczy dla biednych dzieci z gminy Lipno. Zbieraliśmy czekolady, batony, wafelki, cukierki, żelki, gumy rozpuszczalne, lizaki i wielkanocne słodkości. Paczki ze słodyczami przekazaliśmy do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lipnie. Pracownicy GOPS-u dostarczą je potrzebującym dzieciom. Zaangażowanym uczniom, rodzicom i nauczycielom serdecznie dziękujemy za przyłączenie się do akcji.

 

Czytaj więcej...

Pomagamy Afryce


Akcja    W Gimnazjum im. gen. D. Chłapowskiego w Lipnie odbyła się akcja charytatywna "Opatrunek Na Ratunek". Zbieraliśmy bandaże, gazy, plastry, igły, strzykawki, rękawiczki jednorazowe i inne materiały opatrunkowe, które zostaną przekazane szpitalom misyjnym w Afryce. W akcję zaangażowali się uczniowie i nauczyciele, a zebrane materiały zostały przesłane do Fundacji Pomocy Humanitarnej "Redemptoris Missio", która jest koordynatorem akcji.
Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy włączyli się do zbiórki.

 

Czytaj więcej...

Uczennice gimnazjum pomagają

Gimnazjalistki pomagają_12   Monika Dawidziak i Nefretarii Wojciechowska - uczennice klasy II a Gimnazjum w Lipnie, dwa razy w tygodniu prowadzą zajęcia świetlicowe w szkole podstawowej w Wilkowicach jako wolontariuszki. Dziewczyny opiekują się dziećmi, odrabiają z nimi lekcje, mile spędzają czas podczas wspólnych gier i zabaw, dopóki nie odbiorą ich pracujący rodzice.
Monice i Nefretarii gratulujemy postawy i liczymy, że więcej uczniów zaangażuje się w wolontariat.

 

Czytaj więcej...

Wielkanocna zbiórka słodyczy


Zbiórka słodyczy_1   Gimnazjum wraz z GOPS w Lipnie organizuje Wielkanocną zbiórkę słodyczy dla biednych dzieci z Gminy Lipno. Zbieramy czekolady, batony, wafelki, cukierki, żelki, gumy rozpuszczalne, lizaki i wielkanocne słodkości do 7 kwietnia.
Uczniowie w klasach mogą zbierać pieniądze ( lub skorzystać z pieniędzy klasowych) i za nie kupić słodycze albo zebrać słodycze zakupione indywidualnie.
Zebrane słodkości przynosimy do biblioteki szkolnej.
Dla zaangażowanych uczniów przewidziano punkty dodatnie.
Liczy się każdy gest!

 

Czytaj więcej...

Gimnazjaliści zbierali monety dla potrzebujących dzieci

Góra Grosza 2017_2   Uczniowie Gimnazjum im.gen. D. Chłapowskiego w Lipnie przyłączyli się do wielkiej zbiórki monet w kolejnej już XVII edycji ogólnopolskiej akcji "Góra Grosza" organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom. Samorząd Uczniowski podsumował tegoroczną zbiórkę, zebrane grosze zostały przesłane do organizatora akcji i zostaną przeznaczone na pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną np. w domach dziecka lub rodzinach zastępczych.

 

Czytaj więcej...

Przyłącz się do akcji!

Akcja charytatywna - Opatrunek na ratunek_1   W gimnazjum odbywa się akcja charytatywna „Opatrunek na ratunek”, której celem jest zbieranie bandaży, gaz, kompresów, plastrów opatrunkowych, rękawiczek gumowych, waty, igieł i strzykawek potrzebnych w przychodniach i szpitalach w Afryce. Wymienione produkty można przynosić do biblioteki szkolnej do 31 marca.
Dla zaangażowanych uczniów przewidziano punkty dodatnie.
Liczymy na Państwa pomoc!

 

Podziękowania od WOŚP

Podziękowania od WOŚP_1   Gimnazjum w Lipnie oraz uczniowie będący wolontariuszami podczas zbiórki pieniędzy organizowanej przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy otrzymali dyplomy i podziękowania od fundacji WOŚP za zaangażowanie i poświęcony czas podczas styczniowej akcji.

 

Spotkanie międzypokoleniowe

Spotkanie międzypokoleniowe_2   Dnia 12.01.2017 r. uczniowie Gimnazjum im. gen. D. Chłapowskiego w Lipnie wraz z opiekunkami p. Alicją Nosek i p. Iwoną Lorenc – Zimniak odwiedzili mieszkańców Domu Pielęgnacyjno - Opiekuńczego Senior w Mórkowie.

 

Czytaj więcej...

Gimnazjaliści wsparli Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy

Gimnazjaliści grają z WOŚP_66   Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy od wielu lat łączy miliony Polaków. 15 stycznia 2017 roku wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy  już po raz 25 wyszli na ulice polskich miast, miasteczek i wsi, by zbierać pieniądze w ramach akcji przygotowanej przez Jurka Owsiaka i jego sztab. Wśród nich nie zabrakło oczywiście uczniów naszej szkoły.

 

Czytaj więcej...

Gimnazjaliści z wizytą w schronisku

Gimnazjaliści z wizytą w schronisku_3   17 listopada gimnazjaliści należący do Ligii Ochrony Przyrody oraz uczniowie klasy II b realizujący projekt edukacyjny „Pomóżmy bezdomnym zwierzętom” wraz z panią Marią Pawełkiewicz i panią Anną Markiewicz udali się do schroniska zwierząt w Henrykowie.

Czytaj więcej...