Nie wystarczy zdobywać mądrości, trzeba jeszcze z niej korzystać

Cyceron
prezentacja

Facebook 

Nasi partnerzy 

godlo bip2

Dzień Kobiet na sportowo

Turniej z okazji Dnia Kobiet _19   W sobotę 9 marca z okazji Dnia Kobiet odbył się w szkole Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Dyrektora ZS w Lipnie, który zorganizowali panowie: Andrzej Fularz i Dariusz Podgórski.  Sędziami podczas turnieju byli  Jan Skrzypczak, Filip Olizar i Damian Karwatka. Do turnieju przystąpiło 5 drużyn: Optymistki, Team Darka, Iskierki, Gimteam oraz ZS Girls. Najlepsze w tym roku, podobnie jak w roku ubiegłym, okazały się Optymistki. Gratulujemy.

Czytaj więcej...

Piłkarskie zmagania

Zmagania na piłkarskim boisku_60   8 października w naszej szkole odbył się Międzyszkolny Turniej w Piłce Nożnej  dla uczniów szkół podstawowych zorganizowany przez nauczycieli wychowania fizycznego z Zespołu Szkół w Lipnie: panią Kingę Stachowiak, pana Dariusza Podgórskiego oraz pana Jarosława Zielonkę. W rozgrywkach udział wzięły drużyny ze szkół w Lipnie, Goniembicach i Wilkowicach.  Turniej został przeprowadzony w duchu zasady  Fair Play, a zawodnikom  dostarczył wiele emocji oraz dobrej zabawy. Wyniki rywalizacji przedstawiają się następująco:
- miejsce I - ZS  Lipno
- miejsce II - SP Wilkowice
- miejsce III - SP Goniembice

Czytaj więcej...

Kolejne zwycięstwo Martyny

Kolejne zwycięstwo Martyny_1   29 maja uczennica Zespołu Szkół w Lipnie Martyna Lipka zajęła III miejsce w warcabach 100- polowych w Salou Open w Hiszpanii. Podczas 21-szej edycji międzynarodowego turnieju Martyna rozegrała wspaniałe 9 rund, które zapewniły jej brązowy krążek interkontynentalny. W prestiżowym spotkaniu sportowym wzięło udział 122 zawodników i zawodniczek z 17 państw.

Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy.

Warcabiści na podium

Mistrzostwa Polski w Żerkowie_1   W dniach 18 – 19 maja 2018 r. w Żerkowie odbyły się XVI Mistrzostwa Polski Szkół i UKS – ów w warcabach klasycznych. Kolejnym sukcesem mogą pochwalić się nasi uczniowie: Marta Ruta, Jagoda Raburska, Eryk Wojciechowski i Mateusz Kajoch, którzy uplasowali się na I miejscu w klasyfikacji drużynowej szkół podstawowych z oddziałami gimnazjalnymi i ponadgimnazjalnymi. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Żużlowe emocje

Żużlowe emocje_18   W niedzielne popołudnie 15 kwietnia kibice „Leszczyńskich Byków” z Zespołu Szkół w Lipnie wybrali się na mecz żużlowy między Fogo Unią Leszno a Cash Broker Stal Gorzów. Był to mecz drugiej kolejki PGE Ekstraligi.  Uczniowie uczestniczyli w  kontynuacji policyjnego programu „Jestem kibicem przez duże K”, który propaguje właściwe zachowania kibicowskie  i pokazuje, że doping  to dobra zabawa, która wzbudza tylko pozytywne zachowania. Dzięki takiemu dopingowi biało-niebiescy gospodarze wygrali mecz 48:42.

Czytaj więcej...

Na sportowo z okazji Dnia Kobiet

Turniej Piłki Siatkowej Kobiet_1   10 marca 2018 r. w naszej szkole odbył się Turniej Piłki Siatkowej Kobiet o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół w Lipnie. Zawody zorganizował Samorząd Uczniowski pod opieką nauczyciela wychowania fizycznego – pana Andrzeja Fularza. Rozgrywkom towarzyszyło wiele wrażeń i emocji –głównie tych pozytywnych. Rywalizacja toczyła się pomiędzy czterema drużynami. Najlepsze zespoły zostały wyróżnione medalami i pucharami. Oto wyniki końcowe:
1 MIEJSCE – ,,Optymistki”
2 MIEJSCE – ,,Straż”
3 MIEJSCE – ,,Iskierki”
4 MIEJSCE – ,,Wczorajsze”
Wszystkim zawodniczkom gratulujemy i dziękujemy za udział w turnieju.

Czytaj więcej...

Podium dla siatkarzy

Igrzyska Młodzieży Szkolnej_1   Dnia 28.02.2018 r. chłopięca drużyna piłki siatkowej w składzie: Przemysław Kajoch, Mikołaj Tomowiak, Michał Grześkowiak, Norbert Franek, Mateusz Walkowiak, Jakub Kowalik, Krzysztof Stefaniszyn oraz Bartosz Kolańczyk reprezentowała naszą szkołę na Igrzyskach Młodzieży Szkolnej na szczeblu powiatowym. Wcześniej w fazie grupowej, która została rozegrana w styczniu, nasza drużyna wygrała wszystkie mecze w grupie i awansowała do finałów. W finałach, które odbyły się w Zespole Szkół w Drobninie, udział wzięły także zespoły z Brenna, Drobnina oraz Pawłowic. Ostatecznie po zaciętych i wyrównanych meczach z wszystkimi rywalami nasza reprezentacja zajęła III miejsce.

Mikołajkowy turniej

Mikołajkowy Turniej w Piłce Siatkowej Dziewcząt_65   12 grudnia 2017 roku odbył się w naszej szkole Mikołajkowy Turniej w Piłce Siatkowej Dziewcząt zorganizowany przez uczniów w ramach realizowanego projektu edukacyjnego. W rozgrywkach udział wzięły również drużyny ze szkół w Osiecznej, Drobninie, Nowym Belęcinie i Pawłowicach. Branżową Szkołę I Stopnia w Lipnie reprezentowały: Martyna Gaertig, Martyna Lipka, Marta Ruta, Jagoda Nowak, Jagoda Nguyen Van, Malwina Musielak, Wiktoria Wojciechowska, Roksana Kaźmierczak i Klaudia Świątek.  Najlepsze w tej rywalizacji okazały się dziewczęta z Osiecznej. Na drugim miejscu podium stanęły uczennice z Nowego Belęcina, a trzecie miejsce zajęły reprezentantki naszej szkoły. Wszystkie drużyny biorące udział w turnieju otrzymały pamiątkowe dyplomy, a najlepsze również puchary. Turniej przebiegał w miłej, sportowej atmosferze.

Czytaj więcej...

Walka siatkarzy z Gimnazjum w Lipnie w zawodach rejonowych

Gimnazjada w siatkówce plażowej dziewcząt i chłopców - etap rejonowy_3   30 maja 2017 r. w Gostyniu uczniowie Gimnazjum w Lipnie: Jakub Walkowiak, Mateusz Walkowiak i Mikołaj Tomowiak rywalizowali w Gimnazjadzie w siatkówce plażowej chłopców – etap rejonowy- rozgrywanej w ramach XVIII Wielkopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. W zawodach udział wzięło 11 zespołów z rejonu leszczyńskiego.

Czytaj więcej...

Najlepsi w Polsce

Mistrzostwa Polski w warcabach_1   W dniach 18-20 maja 2017.r odbyły się XV Mistrzostwa Polski Szkół i UKS-ów w Warcabach Klasycznych w Żerkowie.   Naszą szkołę reprezentowali: Martyna Lipka, Marta Ruta, Jagoda Raburska, Alicja Pawłowska, Piotr Pomykała i Eryk Wojciechowski. Wywalczyli oni drużynowo tytuł mistrza Polski. W indywidualnej klasyfikacji miejsca na podium zdobyły:
Martyna Lipka - I miejsce w kategorii dziewcząt do lat 16
Marta Ruta - II miejsce w kategorii dziewcząt do lat 16
Alicja Pawłowska - III miejsce w kategorii dziewcząt do lat 16

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Czytaj więcej...

Zwycięstwa siatkarzy z Gimnazjum w Lipnie

Powiatowe Mistrzostwa w Siatkówce Plażowej Chłopców i Dziewcząt._13   Cztery drużyny reprezentowały Gimnazjum w Lipnie w Powiatowych Mistrzostwach w Siatkówce Plażowej Chłopców i Dziewcząt rozgrywanych w ramach Leszczyńskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. 16 maja 2017 r. po zaciętej walce na pierwszym stopniu podium stanęły Marta Ruta i Wiktoria Wojciechowska, a drugie miejsce zajęły Aleksandra Zielińska i Michalina Gindera. 22 maja 2017 r. po złoty medal sięgnęli również Mikołaj Tomowiak i Mateusz Walkowiak. Niestety druga nasza drużyna chłopców w składzie Jakub Walkowiak i Piotr Pomykała musiała wycofać się z zawodów z powodu kontuzji zawodnika. Wszystkim dziękujemy za grę i zaangażowanie, gratulujemy wyników, a zwycięzcom mistrzostw życzymy powodzenia podczas rozgrywek rejonowych.

Czytaj więcej...

Lekkoatletyczne sukcesy gimnazjalistów

LA powiat 2017_1   Trzy złote i dwa brązowe medale to dorobek naszych reprezentantów w Mistrzostwach Powiatu Leszczyńskiego w Lekkoatletyce,które odbyły się w Lesznie w miniony czwartek. Po zwycięstwo sięgnęli: Marta Ruta w skoku wzwyż, Mateusz Walkowiak w biegu na 200 mppł. i Grzegorz Walewski w biegu na 1000 m. Brązowe medale przywieźli: Damian Gloger za skok wzwyż oraz dziewczyny ze sztafety 4x100 m - Julia Adler, Agnieszka Mikołajczyk, Jagoda Nguyen Van i Marta Ruta. Gratulujemy!

Czytaj więcej...

Siatkarskie zmagania chłopców

   Siatkówka plażowa chłopców - etap szkolny_817 maja 2017 r. uczniowie Gimnazjum w Lipnie wzięli udział w szkolnych eliminacjach do Leszczyńskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w siatkówce plażowej chłopców. W zawodach uczestniczyło 10 dwuosobowych drużyn. Po zaciętej i emocjonującej walce na pierwszym stopniu podium stanęli Jakub Walkowiak i Piotr Pomykała. Drugie miejsce zajęli Mikołaj Tomowiak i Mateusz Walkowiak, a trzecie wywalczyli Damian Gloger i Paweł Kiełczewski. Uczniowie, którzy uplasowali się na pierwszym i drugim miejscu będą reprezentować naszą szkołę w Leszczyńskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej. Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

Czytaj więcej...

Szkolne eliminacje do Leszczyńskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w siatkówce plażowej dziewcząt

Turniej siatkówki plażowej dziewcząt- eliminacje szkolne_2   W poniedziałek 15 maja 2017 r, w naszej szkole odbyły się eliminacje do Leszczyńskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w siatkówce plażowej dziewcząt. Walczyło w nich 6 dwuosobowych drużyn, a tylko dwie pierwsze kwalifikowały się do etapu powiatowego. Walka była bardzo wyrównana i pełna emocji. Pierwsze miejsce zajęły Marta Ruta i Wiktoria Wojciechowska. Drugie przypadło Michalinie Ginderze i Oli Zielińskiej, a na trzecim stopniu podium stanęły Maja Jóskowiak i Martyna Lipka. W zawodach udział wzięły także: Jagoda Nowak, Martyna Gaertig, Martyna Kajoch, Malwina Musielak, Roksana Kaźmierczak i Klaudia Świątek.
Dziękujemy wszystkim za wspaniałą grę, a zwyciężczyniom życzymy powodzenia podczas dalszych rozgrywek.

Czytaj więcej...

Sportowe zmagania kobiet

Turniej Piłki Siatkowej Kobiet_7   Dnia 8 kwietnia 2017 roku odbył się Turniej Piłki Siatkowej Kobiet o Puchar Dyrektora Gimnazjum w Lipnie zorganizowany przez Samorząd Uczniowski. W sportowych rozgrywkach udział wzięło pięć drużyn: "Optymistki", "OSP Goniembice", "Wczorajsze", "Amatorki" i "Iskierki". Najlepsze okazały się "Optymistki", drugie miejsce zajęły "Iskierki", a na trzecim stopniu podium uplasowały się "Wczorajsze". W tej sportowej rywalizacji czynny udział wzięły także uczennice naszej szkoły. Celem turnieju, na którym nie brakowało sportowej rywalizacji, ale także miłej atmosfery była integracja społeczności szkolnej i zachęcenie do aktywnego spędzania wolnego czasu. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w organizacji tego wydarzenia, a Radzie Rodziców za ufundowanie pucharów, medali i słodkiego poczęstunku.

 

Czytaj więcej...

Gimnazjalistki walczyły w Mistrzostwach Polski w warcabach 64- polowych

Mistrzostwa Polski w warcabach 64-polowych_1   Od 23 do 26 marca 2017 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Lipnie odbywały się Mistrzostwa Polski w warcabach 64-polowych. Wzięły w nich udział także uczennice Gimnazjum im. gen. D. Chłapowskiego w Lipnie: Martyna Lipka, Marta Ruta, Jagoda Raburska, Aleksandra Zielińska i Alicja Pawłowska.

 

Czytaj więcej...

Turniej Piłki Siatkowej w ramach WOŚP

Zagrali dla WOŚP - Turniej Piłki Siatkowej_107   15 stycznia 2017 roku odbył 25 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Z tej okazji 14 stycznia na sali gimnastycznej Gimnazjum im. gen. D. Chłapowskiego w Lipnie odbył się Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Lipno zorganizowany przez Przewodniczącego Rady Gminy Lipno pana Andrzeja Michalskiego.

 

Czytaj więcej...

Walczyły siatkarki

Siatka 2016_1   W minioną sobotę w naszej szkole odbyły się Mistrzostwa Gimnazjum w piłce siatkowej dziewcząt. Zawody stały na wysokim poziomie, a poszczególne mecze były bardzo zacięte. Ostatecznie złote medale wywalczyły dziewczyny z klasy II C w składzie: Klaudia Świątek, Wiktoria Wojciechowska, Karolina Glapiak, Roksana Kaźmierczak, Justyna Żeleźniak oraz wspierające je uczennice klasy pierwszej A i B Natalia Konieczna i Aleksandra Kordus. Drugie miejsce zajęły dziewczyny z klasy III C, a trzecie uczennice z klasy II A. Na swoje pierwsze medale będą musiały poczekać dziewczyny z klasy I A, które uplasowały się na miejscu czwartym.

Czytaj więcej...