Nie wystarczy zdobywać mądrości, trzeba jeszcze z niej korzystać

Cyceron
prezentacja

Facebook 

Nasi partnerzy 

godlo bip2

"Nie bądź biernym świadkiem przemocy"

   W ramach projektu "Youngster" uczniowie klas trzecich wzięli udział w konkursie "Teenagers in action" ("Nastolatkowie w akcji"). Tegoroczna edycja odbyła się pod  hasłem: "Nie bądź biernym świadkiem przemocy". Uczniowie klas trzecich przeprowadzili zajęcia w trzech klasach pierwszych gimnazjum mający na celu zapobieganie przemocy rówieśniczej wśród uczniów. Ich działania przedstawia filmik:

Rozwiązujemy testy na platformie cyfrowej

Testy_2

Doskonalimy umiejętności językowe

Doskonalenie umiejętności_1

WE CAN MORE TOGETHER

youngster_1   W ramach działań związanych z realizacją programu Youngster uczniowie Gimnazjum w Lipnie nawiązali współpracę z uczniami z pięciu gimnazjów znajdujących się w województwach: małopolskim, świętokrzyskim, podlaskim i mazowieckim. Działanie to nosi nazwę: „We can more together” (Razem możemy więcej). Współpraca ta ma na celu umożliwienie uczniom poszerzenia wiedzy na temat życia i tradycji w różnych regionach Polski, wymianę doświadczeń związanych z nauką języka angielskiego oraz uatrakcyjnienie zajęć. Poniższe tabele przedstawiają wykaz szkół zaangażowanych w powyższe działanie oraz zadania zaplanowane na bieżący rok szkolny.

Wioletta Dawidziak

Czytaj więcej...

Film promocyjny

HALLOWEEN

   On the 28th of OctoberourYoungsterprojectgrouporganized a Halloween Meeting. For thisoccasion we preparedreallyscarydecorations. We organizedthree Halloween competitions for us. Everybodycouldchoosesomething for himself. Many of usdecided to dressup as monsters. We made Jack O 'lanterns and foundgoodscarymusic.
The winners of competitionswere:
Ada Poślednik - person with the bestcostume
Olaf Spławski - person with the bestscary song
Oliwia Józefczak- person with the best Jack O 'lantern
The winners of competitionsgothealthysnacks and everybobyelsegotfruit.
The atmosphere was great and we had a lot of fun.

   Dnia 28 października uczniowie uczęszczający na dodatkowe zajęcia w ramach projektu Youngster, zorganizowali spotkanie Halloweenowe. Przygotowali stosowną dekorację sali oraz związane z tym świętem konkursy. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Nie zabrakło Halloweenowych przebierańców, pięknie wyciętych dyni oraz upiornej muzyki.
Zwycięzcami konkursów zostali:
Ada Poślednik - za najlepszy strój,
Olaf Spławski - za najbardziej wpasowującą się w klimat muzykę,
Oliwia Józefczak- za najpiękniejszą dynię.
Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody w postaci zdrowych przekąsek i owoców.
Atmosfera była świetna i wszyscy dobrze się bawili.

Projekt Youngster

youngster_1   Od roku szkolnego 2014/2015 Gimnazjum w Lipnie bierze udział w projekcie Youngster, prowadzonym przez Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej we współpracy z Wydawnictwem Macmillan. Projekt ten jest skierowany do uczniów klas trzecich gimnazjum i ma na celu doskonalenie umiejętność językowych uczniów poprzez zapewnienie im trzech dodatkowych lekcji języka angielskiego w tygodniu. Uczniowie mają też możliwość wzięcia udziału w licznych konkursach oraz wygrania atrakcyjnych nagród na przykład tygodniowego wyjazdu do Londynu.
   W ubiegłym roku szkolnym programem objęto wszystkich uczniów klas trzecich naszego gimnazjum. W obecnym roku szkolnym utworzona została jedna grupa projektowa, składająca się z uczniów klas: 3a, 3b, 3c. W ramach zajęć projektowych uczniowie poszerzają zasób słownictwa, uczą się porozumiewania językiem w życiu codziennym. Program pomaga również przygotować się do egzaminu gimnazjalnego w klasie trzeciej.

Wioletta Dawidziak