Nie wystarczy zdobywać mądrości, trzeba jeszcze z niej korzystać

Cyceron
prezentacja

Facebook 

Nasi partnerzy 

godlo bip2

W nagrodę Marta pojedzie do Brukseli

Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej 2019_2   W dniu 19 marca 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 9 w Lesznie odbył się VII Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej „Spotkanie z Europą” dla uczniów miasta Leszna i powiatu leszczyńskiego.

Czytaj więcej...

"Łowimy talenty"

Alfik Humanistyczny rok szkolny 2017/2018_5   Uczniowie klas gimnazjalnych Zespołu Szkół w Lipnie, którzy wzięli udział w XXI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Humanistycznego "Alfik Humanistyczny" otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody.

Czytaj więcej...

Małgosia Glapiak "Mistrzem Słowa"

Małgosia Glapiak    Już po raz trzeci Gminna Biblioteka Publiczna w Lipnie zorganizowała Gminne Wspólne Czytanie z Biblioteką.  W ramach tego wydarzenia przyprowadzono konkurs „Mistrz Słowa” skierowany do uczniów wszystkich szkół z terenu  Gminy Lipno. Zadaniem uczestników było ciekawe zinterpretowanie tekstów piosenek i wierszy dla dzieci.  Do konkursu „Mistrz Słowa” przystąpiły dwie nasze uczennice: Małgorzata Glapiak oraz Aleksandra Kędzia. Obie dziewczyny dostały się do finału tego konkursu. I miejsce w kategorii gimnazjum i klas VII  szkoły podstawowej zajęła Małgorzata Glapiak, pięknie interpretując „Karuzelę z Madonnami” Mirona Białoszewskiego.

Czytaj więcej...

Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej "Spotkanie z Europą"

V Miedzyskolny Konkurs o Unii Europejskiej_4   W dniu 22 maja 2017r. w Gimnazjum nr 9 w Lesznie odbył się V Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej „Spotkanie z Europą” dla uczniów miasta Leszna i powiatu leszczyńskiego. Patronat nad konkursem objął europoseł Andrzej Grzyb, natomiast  opiekę merytoryczną nad konkursem sprawowały panie: Bogumiła Frąckowiak z Europe Direct Poznań i Natalia Staniewska z Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Lesznie. Do konkursu przystąpiło 18 uczniów z siedmiu gimnazjów. Naszą szkołę reprezentowały: Klaudia Bibrowska, Michalina Gindera, Martyna Kajoch.

Czytaj więcej...

"The Master of English" – gimnazjaliści sprawdzili swoją znajomość języka angielskiego

The Master of English - konkurs Języka angielskiego_5   Dnia 30 maja 2017 r. odbył się konkurs języka angielskiego "The Master of English". Udział w konkursie wzięło 20 uczniów. Musieli oni wykazać się umiejętnościami z zakresu gramatyki i słownictwa. Maksymalnie mogli zdobyć 50 pkt.
Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:
I miejsce – Jakub Musielak (3a) – 45 pkt.
II miejsce – Kamil Górniewicz (3a) – 44,5 pkt.
III miejsce – Klaudia Bibrowska (3b) – 43,5 pkt.

Laureaci konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i słowniki, a wszyscy uczestnicy nagrody ufundowane przez wydawnictwo Macmillan.

Czytaj więcej...

Czy rozumiesz, co czytasz?


Szkolny Konkurs   23 maja odbył się w Gimnazjum w Lipnie Szkolny Konkurs "Rozumiem, co czytam" sprawdzający umiejętność czytania ze zrozumieniem. Ponad 40 uczniów zmierzyło się tego dnia z tekstem Leszka Kołakowskiego "Młodość". Najlepiej z tym niełatwym zadaniem poradziła sobie Zuzanna Sędłak, uczennica klasy 2a. Na drugim miejscu uplasowały się Marta Ruta z klasy 2 a i Patrycja Lewandowska z klasy 1b, które uzyskały taki sam wynik punktowy. Trzecie miejsce w konkursie zajął Jakub Musielak z klasy 3a. Ogłoszenie wyników odbyło się podczas Dnia Europejczyka. Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe i pamiątkowe dyplomy. Dyplomami nagrodzeni zostali również pozostali uczestnicy konkursu.Wszystkim dziękujemy za udział w konkursie, gratulujemy uzyskanych wyników i życzymy dalszych sukcesów.

Czytaj więcej...

Konkurs Piosenki Patriotycznej

Konkurs Piosenki Patriotycznej_9   28 kwietnia 2017 roku odbył się I Konkurs Piosenki Patriotycznej  zorganizowany przez Szkołę Podstawową z Goniembicach i  Gminny Ośrodek Kultury w Lipnie. W tym wydarzeniu wzięły udział także uczennice Gimnazjum im. gen. D. Chłapowskiego w Lipnie.

 

Czytaj więcej...

Kolejny sukces Jakuba Musielaka

I miejsce Jakuba Musielaka w konkursie    Dnia 10 kwietnia 2017 r. w Galerii Sztuki Muzeum Okręgowego w Lesznie odbyło się ogłoszenie wyników konkursu dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z cyklu „Cudze chwalicie, swego nie znacie ….” pod hasłem „Życie kreślone historią. Wojenne losy naszych najbliższych.” Organizatorem konkursu było Muzeum Okręgowe oraz I Liceum Ogólnokształcące w Lesznie. Głównym zadaniem uczniów startujących w konkursie była próba odtworzenia losów konkretnej osoby lub rodziny żyjącej w czasach II wojny światowej.Udział w konkursie wzięło dwoje uczniów naszej szkoły: Aleksandra Danielczyk i Jakub Musielak.Praca Jakuba Musielaka pt.” Ks. mjr Stefan Łukowski: niepospolity kapłan – patriota” zajęła I miejsce w kategorii prac pisemnych. W trakcie uroczystości Jakub, jako laureat w/w konkursu, w ciekawy sposób zaprezentował zebranym sylwetkę bohatera swojej pracy oraz jego dokonania w mórkowskiej parafii.
Obojgu uczniom dziękujemy za wkład pracy włożony w przygotowanie prac historycznych, a Jakubowi gratulujemy sukcesu w kolejnym konkursie.

 

Czytaj więcej...

Nagrody w konkursie Stypendiada Polonistyczna rozdane

Rozdanie nagród- Stypendiada Polonistyczna 2017_13   Uczniowie Gimnazjum im. gen. D. Chłapowskiego w Lipnie, którzy brali udział w  ogólnopolskim konkursie Stypendiada Polonistyczna organizowanym przez Firmę Edukacyjną "ORZEŁ" ze Skierniewic poznali wyniki swoich zmagań. Pani dyrektor Joanna Płonka wręczyła wszystkim uczestnikom konkursu pamiątkowe dyplomy. Sukces na arenie ogólnopolskiej osiągnęła Marta Ruta, którą wyróżniono za pracę w części literackiej. Marta, oprócz dyplomu, otrzymała medal i nagrodę książkową. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

Czytaj więcej...

Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny"

Kangur Matematyczny 2017_3   16 marca 2017 r. uczniowie Gimnazjum w Lipnie po raz kolejny wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny”.

 

Czytaj więcej...

Sukces Agaty!

Sukces Agaty!_1   4 marca 2017 r. w auli Zespołu Szkół Rolniczych w Lesznie odbył się finał rejonowego etapu Konkursu Wiedzy Religijnej, którego  hasłem były słowa Jezusa  "Idźcie i głoście". Tegoroczny finał odbył się już po raz 23 - ci  i adresowany  był do uczniów gimnazjów z terenu województwa wielkopolskiego.

 

Czytaj więcej...

Kolejny sukces Klaudii

Konkurs    Klaudia Bibrowska uczennica Gimnazjum im. gen. D. Chłapowskiego w Lipnie wzięła udział w XXX edycji Ogólnopolskiego konkursu dla dzieci i młodzieży szkolnej pod hasłem „Mój Las”, którego organizatorem jest Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa oraz Liga Ochrony Przyrody. Klaudia przygotowała pod kierunkiem pani Marii Pawełkiewicz piękną pracę z własnoręcznie wykonanymi ilustracjami pt. ”Znaczenie drewna dla lasu i ludzi”. Doceniło ją jury przyznając jej I miejsce na etapie rejonowym. Tym samym praca Klaudii przeszła do II etapu konkursu na szczeblu centralnym. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

Czytaj więcej...

Sukces Klaudii w Ogólnopolskim Konkursie Plastyczno -Literackim "Baśnie, naturalnie!"

Konkurs    Uczennica Gimnazjum im. gen. D. Chłapowskiego w Lipnie Klaudia Bibrowska  zajęła drugie miejsce w Ogólnopolskim Konkursie  Plastyczno - Literackim "Baśnie, naturalnie!" organizowanym przez Szkoły MICRON z Łodzi. 3 lutego  2017 Klaudia wzięła udział w uroczystej gali, podczas której zostały wręczone nagrody laureatom konkursu. Nagrodzeni uczniowie z całej Polski uczestniczyli także w warsztatach plastycznych zorganizowanych w Muzeum Włókiennictwa w Łodzi. Klaudii serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

Czytaj więcej...

Nagrody w konkursie "Żyjemy Zdrowo ...." rozdane

Żyjemy Zdrowo..... _5   Podczas 25 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gminnym Ośrodku Kultury w Lipnie odbyło się wręczenie nagród zwycięzcom konkursu " Żyjemy Zdrowo Bo Nie Sięgamy Po Papierosy, Alkohol, Narkotyki, Dopalacze" organizowanego przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Lipnie. Nagrody i wyróżnienia otrzymały również uczennice Gimnazjum im. gen. D. Chłapowskiego w Lipnie: Maria Józefczak, Ewa Kordylas, Natalia Konieczna, Maja Jóskowiak, Jagoda Nguyen Van, Wiktoria Piekarczyk i Alicja Pawłowska.

Czytaj więcej...

Stypendiada Polonistyczna

Stypendiada Polonistyczna_10   W dniach 10 - 12 stycznia 2017 r. uczniowie Gimnazjum im. gen. D. Chłapowskiego w Lipnie brali udział w Stypendiadzie Polonistycznej, zorganizowanej przez Firmę Edukacyjną "ORZEŁ" ze Skierniewic.

 

Czytaj więcej...

Rozstrzygnięcie konkursu „Żyjemy Zdrowo ...”


Konkurs    "Żyjemy Zdrowo Bo Nie Sięgamy Po Papierosy, Alkohol, Narkotyki, Dopalacze" to hasło konkursu zorganizowanego przez GOPS w Lipnie pod honorowym patronatem Wójta Gminy Lipno pana Jacka Karmińskiego.

 

Czytaj więcej...

Zgadnij ile!

Zgadnij ile!_8   Świąteczny klimat można było poczuć w bibliotece szkolnej Gimnazjum im. gen. D. Chłapowskiego w Lipnie.  W przedświątecznym tygodniu uczniowie mogli wziąć udział w błyskawicznym konkursie "Zgadnij ile !" i spróbować odgadnąć, ile orzechów, goździków czy świątecznych aniołków  znajduje się w "tajemniczym słoiku".  Za poprawne odpowiedzi uczniowie otrzymywali słodką nagrodę.

Czytaj więcej...

Etap szkolny za nami

Konkursy Przedmiotowe_1   Zakończył się etap szkolny Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Poznaniu. Uczniowie Gimnazjum w Lipnie, biorąc w nich udział, sprawdzali swoją wiedzę i umiejętności m.in. z fizyki, chemii, matematyki, języka polskiego, geografii, biologii, historii, wiedzy obywatelskiej i ekonomicznej oraz języka angielskiego.

Czytaj więcej...