prezentacja

Nie wystarczy zdobywać mądrości, trzeba jeszcze z niej korzystać

Cyceron

Facebook 

Nasi partnerzy 

Wycieczka w Sudety i do "Złotej Pragi"

Wycieczka do Pragi 2016/2017_5   W dniach 8 – 10 maja 2017 roku uczniowie Gimnazjum w Lipnie pod opieką nauczycieli: pani I. Lorenc-Zimniak, pani I. Zielińskiej, pani H. Straburzyńskiej i pana D. Podgórskiego brali udział w wycieczce do Liberca, Harrachova, Pragi i Szklarskiej Poręby.

 

Czytaj więcej...

Gimnazjaliści w leszczyńskim tunelu aerodynamicznym

Gimnazjaliści w tunelu aerodynamicznym_3   Dnia 12 maja 2017 r. uczniowie Gimnazjum im. gen. D. Chłapowskiego w Lipnie wraz z opiekunami udali się do Aerotunelu FreeFlyCenter w Lesznie. Tego niecodziennego  wyzwania podjęli się  nie tylko chętni gimnazjaliści, ale także nauczyciele. Leszczyński symulator swobodnego spadania jest pierwszym i największym w Polsce. Trenują w nim głównie spadochroniarze, ale jest on również dostępny dla ludzi nie bojących się nowych przygód. Uczestnicy naszej wycieczki wykazali się odwagą, a lot opisują jako wyjątkowe przeżycie godne powtórzenia. Zawodowi skoczkowie zapewniają, że lot w tunelu aerodynamicznym w 100% oddaje wrażenia towarzyszące skokowi ze spadochronem. Być może nasi uczniowie w przyszłości podejmą się tego kolejnego wyzwania, dzięki zdobyciu pozytywnego doświadczenia w symulatorze.

Czytaj więcej...

Jak segregować śmieci

Prelekcja ekologiczna - jak segregować śmieci_2   Dnia 5 maja w Gimnazjum w Lipnie odbyła się prelekcja ekologiczna, w której uczestniczyli uczniowie klas pierwszych. Zajęcia edukacyjne prowadził pan Adam Burczyk z Komunalnego Związku Gmin Regionu Leszczyńskiego. Uczniowie dowiedzieli się m.in. o zasadach postępowania z odpadami, ich segregacji i o grupach, na jakie je dzielimy. Podczas wykładu prowadzący ogłosił konkurs  „Nie marnuję – wykorzystuję! Z obiektywem wśród śmieci”, którego regulamin jest umieszczony na stronie www.kzgrl.pl . Na zakończenie spotkania chętne osoby wzięły udział w quizie „Odpadowe oczko” .

 

Czytaj więcej...

Święto Konstytucji 3 Maja w Gimnazjum w Lipnie

Święto Konstytucji 3 Maja _21   Dnia 5 maja 2017 r. odbyły się w Gimnazjum im. gen. D. Chłapowskiego w Lipnie obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkoły i odśpiewaniem hymnu narodowego. Pani dyrektor Joanna Płonka przypomniała wszystkim zebranym, jak ważnym i doniosłym wydarzeniem w historii naszego kraju było uchwalenie majowej konstytucji -  pierwszej w Europie, a drugiej na świecie demokratycznej ustawy zasadniczej. Odniosła się również do współczesnego patriotyzmu.

 

Czytaj więcej...

Dzień Książki w gimnazjum

Dzień Książki w gimnazjum_5   23 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Święto to jest organizowane przez UNESCO w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa i ochrony właściwości intelektualnej za pomocą praw autorskich. Gimnazjaliści także pamiętają o tym święcie. Każda klasa przygotowała plakat przedstawiający sylwetkę i twórczość polskiego pisarza lub poety, które będzie można zobaczyć w bibliotece szkolnej.

 

Czytaj więcej...

Gimnazjaliści już po egzaminach

Egzaminy gimnazjalne 2017_7   W dniach 19.04 – 21.04. 2017 roku uczniowie klas trzecich Gimnazjum im. gen. D. Chłapowskiego w Lipnie przystąpili do trzydniowych egzaminów sprawdzających ich wiedzę i umiejętności zdobyte w trakcie nauki w gimnazjum. W pierwszym dniu zdający zmagali się z pytaniami z historii, wiedzy o społeczeństwie i języka polskiego. Drugiego dnia pisali część matematyczno – przyrodniczą, a trzeciego sprawdzali swoją znajomość języka obcego na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Jeden z ważniejszych egzaminów w swoim życiu gimnazjaliści mają już za sobą, teraz pozostaje im tylko oczekiwać na wyniki, które znane będą w czerwcu.

 

Czytaj więcej...

Warsztaty profilaktyczne w Zaborówcu

Warsztaty w Zaborówcu 2017_4   W dniach 4-6 kwietnia 2017 roku uczniowie klas II b i II c wraz z wychowawcami - panem Dariuszem Podgórskim i panem Andrzejem Fularzem oraz panią Alicją Nosek uczestniczyli w warsztatach profilaktycznych „Trzeci Elementarz...” w Zaborówcu.

 

Czytaj więcej...

Życzenia dla pracowników służby zdrowia

Światowy Dzień Zdrowia_5   Dzień 7 kwietnia jest Światowym Dniem Zdrowia. W tym czasie zawsze staramy się pamiętać o wszystkich, którzy pomagają nam o nie dbać i leczą w chorobie. Jak każdego roku uczniowie ze Szkolnego Koła PCK pod opieką pani Alicji Nosek złożyli życzenia wszystkim pracownikom naszego ośrodka zdrowia. Pan Doktor W. Czech ufundował uczniom słodki upominek. Po powrocie do szkoły uczniowie poczęstowali cukierkami wszystkich członków SK PCK.

 

Czytaj więcej...

Kartki z życzeniami

Wielkanocne kartki_1   Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych uczniowie Gimnazjum im. gen. D. Chłapowskiego w Lipnie przygotowali piękne kartki z życzeniami, które trafiły do zaprzyjaźnionych firm i instytucji.

 

Czytaj więcej...

Kolejne wykłady na temat narkotyków w Gimnazjum w Lipnie

Spotkanie z p. Elwirą Lelental_2   Dnia 3 kwietnia 2017 roku nauczyciele i uczniowie klas I wzięli udział w kolejnych wykładach na temat narkotyków, które prowadziła pani Elwira Lelental, policjantka, nadkomisarz w Komendzie Miejskiej Policji w Gdańsku, kierownik Sekcji ds. Walki z Przestępczością Narkotykową, prezes Fundacji „Nowe Życie”. Przekazała ona swoje doświadczenie z pracy z przestępczością narkotykową i wiedzę na temat substancji uzależniających, ponieważ mogą one zrujnować życie człowieka. Mamy nadzieję, że te wykłady pobudzą do refleksji młodzież, która chce sięgnąć po środki odurzające.

 

Czytaj więcej...

Warsztaty umiejętności społecznych

Warsztaty   Uczniowie klasy I a uczestniczyli w dwudniowych warsztatach profilaktycznych „Widzę, słyszę, czuję … reaguję”, które przygotowały i przeprowadziły pani Alicja Nosek i pani Aleksandra Pazoła. Głównym celem programu jest rozwijanie umiejętności społecznych. Młodzież zaznajomiła się z takimi pojęciami jak: asertywność, przemoc rówieśnicza, przemoc psychiczna czy cyberprzemoc. Mamy nadzieję, że uczniowie pracujący w małych grupach metodami aktywizującymi (burza mózgów, drama, dyskusja, film), zdobytą wiedzę będą stosować w codziennym życiu.

Czytaj więcej...

"Wielkanoc w Tradycji" oczami gimnazjalisty

   Jak co roku uczniowie Gimnazjum w Lipnie uczestniczyli w imprezie „Wielkanoc w Tradycji” organizowanej przez Gminny Ośrodek Kultury w Lipnie. W sali widowiskowej GOK- u można było podziwiać piękne dekoracje wielkanocnych stołów przygotowane przez szkoły, przedszkola i Koła Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Lipno.

 

Czytaj więcej...

Wycieczka do Krakowa, Oświęcimia i Zakopanego

Kraków, Oświęcim, Zakopane 2017_6   Uczniowie klasy I b i I a Gimnazjum im. gen. D. Chłapowskiego w Lipnie uczestniczyli  w wycieczce historyczno - krajoznawczej do Oświęcimia, Zakopanego i Krakowa. Celem naszej wyprawy było przede wszystkim poznanie zjawiska holocaustu na tle wydarzeń II wojny światowej i okupacji  w Polsce, kształtowanie świadomości o prawie człowieka do życia i godnej śmierci, a także uświadomienie uczniom wymiaru ludzkiego okrucieństwa.

 

Czytaj więcej...

Rekolekcje wielkopostne w Gimnazjum w Lipnie

Rekolekcje wielkopostne 2017_1   W dniach 27-29.03.2017 uczniowie i nauczyciele Gimnazjum im. gen. D. Chłapowskiego w Lipnie uczestniczyli w rekolekcjach wielkopostnych. Rekolekcjonista ks. Adam Staszczak i towarzyszący mu klerycy: Maciej, Krzysztof i Dominik pokazywali gimnazjalistom do czego prowadzi bunt i ucieczka, wskazywali na konieczność dobrych relacji w rodzinie, ale również na relacje człowieka z Bogiem. Przekonywali, że trzeba być człowiekiem z charakterem, człowiekiem wiary, który pielęgnuje swój związek z Chrystusem. Od tego, co przeżyją młodzi ludzie teraz, ile zainwestują w swój rozwój, zależy ich przyszłe życie. Na zakończenie rekolekcji uczniowie mogli wziąć udział w konkursie na najpiękniejszy krzyż wykonany własnoręcznie.

 

Czytaj więcej...

Powitaliśmy wiosnę

Dzień Wiosny_34   21 marca 2017 roku w Gimnazjum w Lipnie odbyły się szkolne obchody Dnia Wiosny. Samorząd Uczniowski zorganizował w tym dniu  konkurs na najpiękniej przebraną marzannę i wiersz o wiośnie, w którym udział wzięły wszystkie klasy. Następnie uczniowie w kolorowym korowodzie przemaszerowali ulicami Lipna, oznajmiając mieszkańcom, że nadeszła upragniona wiosna. Obchody zakończyło ognisko i pieczenie kiełbasek zakupionych przez Radę Rodziców. Tak jak wiosna ten dzień był dla gimnazjalistów kolorowy, radosny i wyjątkowy.

 

Czytaj więcej...

Dzień Kobiet w gimnazjum

Dzień Kobiet_1   8 marca obchodziliśmy Dzień Kobiet. W tym dniu o swoich koleżankach, a także nauczycielkach nie zapomnieli uczniowie Gimnazjum im. gen. D. Chłapowskiego w Lipnie. Były kwiaty, życzenia i okolicznościowe gazetki, a chłopcy wzięli udział w konkursie przygotowanym przez Samorząd Uczniowski i własnoręcznie wykonali kartki z życzeniami dla koleżanek z klasy.

 

Czytaj więcej...

Gimnazjaliści na wystawie fotografii

Gimnazjaliści na wystawie fotografii_7   Dnia 1 marca uczniowie Gimnazjum im. gen. D. Chłapowskiego w Lipnie uczestniczyli w spotkaniu z fotografem – panem Piotrem Dziełakowskim, które odbyło się w Gminnym Ośrodku Kultury w Lipnie.

 

Czytaj więcej...

Spotkanie ze Zbigniewem Herbertem

Spotkanie ze Zbigniewem Herbertem - spektakl_29   Zbigniew Herbert to wybitny polski poeta, którego twórczość zachwyca, ale także zmusza do głębokich przemyśleń. 3 marca 2017 roku uczniowie i nauczyciele Gimnazjum im. gen. Dezyderego Chłapowskiego w Lipnie zgromadzili się na sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury, aby obejrzeć spektakl słowno -muzyczny przedstawiający życie i twórczość Zbigniewa Herberta.

 

Czytaj więcej...

Zaproszenie

Dyskotekowe ostatki

Dyskotekowe ostatki_21   28 lutego 2017 roku uczniowie naszej szkoły bawili się na dyskotece zorganizowanej przez Samorząd Szkolny. Muzyką, tańcem i świetną zabawą gimnazjaliści pożegnali karnawał.

 

Czytaj więcej...