Cyceron

Facebook

Nasi partnerzy

Walka siatkarzy z Gimnazjum w Lipnie w zawodach rejonowych

Gimnazjada w siatkówce plażowej dziewcząt i chłopców - etap rejonowy_3   30 maja 2017 r. w Gostyniu uczniowie Gimnazjum w Lipnie: Jakub Walkowiak, Mateusz Walkowiak i Mikołaj Tomowiak rywalizowali w Gimnazjadzie w siatkówce plażowej chłopców – etap rejonowy- rozgrywanej w ramach XVIII Wielkopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. W zawodach udział wzięło 11 zespołów z rejonu leszczyńskiego.

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Powiatowe Mistrzostwa w Siatkówce Plażowej Chłopców i Dziewcząt._13   Cztery drużyny reprezentowały Gimnazjum w Lipnie w Powiatowych Mistrzostwach w Siatkówce Plażowej Chłopców i Dziewcząt rozgrywanych w ramach Leszczyńskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. 16 maja 2017 r. po zaciętej walce na pierwszym stopniu podium stanęły Marta Ruta i Wiktoria Wojciechowska, a drugie miejsce zajęły Aleksandra Zielińska i Michalina Gindera. 22 maja 2017 r. po złoty medal sięgnęli również Mikołaj Tomowiak i Mateusz Walkowiak. Niestety druga nasza drużyna chłopców w składzie Jakub Walkowiak i Piotr Pomykała musiała wycofać się z zawodów z powodu kontuzji zawodnika. Wszystkim dziękujemy za grę i zaangażowanie, gratulujemy wyników, a zwycięzcom mistrzostw życzymy powodzenia podczas rozgrywek rejonowych.

LA powiat 2017_1   Trzy złote i dwa brązowe medale to dorobek naszych reprezentantów w Mistrzostwach Powiatu Leszczyńskiego w Lekkoatletyce,które odbyły się w Lesznie w miniony czwartek. Po zwycięstwo sięgnęli: Marta Ruta w skoku wzwyż, Mateusz Walkowiak w biegu na 200 mppł. i Grzegorz Walewski w biegu na 1000 m. Brązowe medale przywieźli: Damian Gloger za skok wzwyż oraz dziewczyny ze sztafety 4x100 m - Julia Adler, Agnieszka Mikołajczyk, Jagoda Nguyen Van i Marta Ruta. Gratulujemy!

Siatkówka plażowa chłopców - etap szkolny_817 maja 2017 r. uczniowie Gimnazjum w Lipnie wzięli udział w szkolnych eliminacjach do Leszczyńskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w siatkówce plażowej chłopców. W zawodach uczestniczyło 10 dwuosobowych drużyn. Po zaciętej i emocjonującej walce na pierwszym stopniu podium stanęli Jakub Walkowiak i Piotr Pomykała. Drugie miejsce zajęli Mikołaj Tomowiak i Mateusz Walkowiak, a trzecie wywalczyli Damian Gloger i Paweł Kiełczewski. Uczniowie, którzy uplasowali się na pierwszym i drugim miejscu będą reprezentować naszą szkołę w Leszczyńskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej. Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Turniej siatkówki plażowej dziewcząt- eliminacje szkolne_2   W poniedziałek 15 maja 2017 r, w naszej szkole odbyły się eliminacje do Leszczyńskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w siatkówce plażowej dziewcząt. Walczyło w nich 6 dwuosobowych drużyn, a tylko dwie pierwsze kwalifikowały się do etapu powiatowego. Walka była bardzo wyrównana i pełna emocji. Pierwsze miejsce zajęły Marta Ruta i Wiktoria Wojciechowska. Drugie przypadło Michalinie Ginderze i Oli Zielińskiej, a na trzecim stopniu podium stanęły Maja Jóskowiak i Martyna Lipka. W zawodach udział wzięły także: Jagoda Nowak, Martyna Gaertig, Martyna Kajoch, Malwina Musielak, Roksana Kaźmierczak i Klaudia Świątek.
Dziękujemy wszystkim za wspaniałą grę, a zwyciężczyniom życzymy powodzenia podczas dalszych rozgrywek.

Turniej Piłki Siatkowej Kobiet_7   Dnia 8 kwietnia 2017 roku odbył się Turniej Piłki Siatkowej Kobiet o Puchar Dyrektora Gimnazjum w Lipnie zorganizowany przez Samorząd Uczniowski. W sportowych rozgrywkach udział wzięło pięć drużyn: "Optymistki", "OSP Goniembice", "Wczorajsze", "Amatorki" i "Iskierki". Najlepsze okazały się "Optymistki", drugie miejsce zajęły "Iskierki", a na trzecim stopniu podium uplasowały się "Wczorajsze". W tej sportowej rywalizacji czynny udział wzięły także uczennice naszej szkoły. Celem turnieju, na którym nie brakowało sportowej rywalizacji, ale także miłej atmosfery była integracja społeczności szkolnej i zachęcenie do aktywnego spędzania wolnego czasu. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w organizacji tego wydarzenia, a Radzie Rodziców za ufundowanie pucharów, medali i słodkiego poczęstunku.

Mistrzostwa Polski w warcabach 64-polowych_1   Od 23 do 26 marca 2017 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Lipnie odbywały się Mistrzostwa Polski w warcabach 64-polowych. Wzięły w nich udział także uczennice Gimnazjum im. gen. D. Chłapowskiego w Lipnie: Martyna Lipka, Marta Ruta, Jagoda Raburska, Aleksandra Zielińska i Alicja Pawłowska.

Zagrali dla WOŚP - Turniej Piłki Siatkowej_107   15 stycznia 2017 roku odbył 25 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Z tej okazji 14 stycznia na sali gimnastycznej Gimnazjum im. gen. D. Chłapowskiego w Lipnie odbył się Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Lipno zorganizowany przez Przewodniczącego Rady Gminy Lipno pana Andrzeja Michalskiego.

Siatka 2016_1   W minioną sobotę w naszej szkole odbyły się Mistrzostwa Gimnazjum w piłce siatkowej dziewcząt. Zawody stały na wysokim poziomie, a poszczególne mecze były bardzo zacięte. Ostatecznie złote medale wywalczyły dziewczyny z klasy II C w składzie: Klaudia Świątek, Wiktoria Wojciechowska, Karolina Glapiak, Roksana Kaźmierczak, Justyna Żeleźniak oraz wspierające je uczennice klasy pierwszej A i B Natalia Konieczna i Aleksandra Kordus. Drugie miejsce zajęły dziewczyny z klasy III C, a trzecie uczennice z klasy II A. Na swoje pierwsze medale będą musiały poczekać dziewczyny z klasy I A, które uplasowały się na miejscu czwartym.